امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۴:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37880
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۵
تعداد بازدید: 129
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از وبگاه شمس طوس،‌ بهرام عبدالحسینی دبیر جشنواره سراسری فیلم رضوی گفت: از از مجموع 177 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از وبگاه شمس طوس،‌ بهرام عبدالحسینی دبیر جشنواره سراسری فیلم رضوی گفت: از از مجموع 177 اثر دریافتی، 81 اثر داستانی کوتاه، 88 اثر مستند کوتاه و هشت اثر نیز مستند بلند هسنتد.

جشنواره ملی فیلم رضوی که از سری برنامه‌های یازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) است، 18 تا 21 شهریور ماه جاری در استان یزد برگزار می‌شود.

* شرکت 581 مبتهل و چاوشی‌خوان در جشنواره رضوی

سعید نوریان مسئول دبیرخانه جشنواره ملی مدیحه‌سرایی و چاوشی‌خوانی رضوی از دریافت 279 اثر توسط دبیرخانه خبر داد و گفت: دوره هشتم این جشنواره با استقبال گروه‌های مختلف تواشیح، مبتهلین، مداحان، چاوشی‌خوانان، محققان و پژوهشگران در سراسر کشور همراه بوده و با توجه به درخواست های مکرر شرکت کنندگان و متقاضیان، مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره در دو نوبت تمدید شده است.

 با بیان اینکه در مجموع، 581 نفر با 279 اثر در بخش‌های مختلف در این جشنواره شرکت کرده‌اند، افزود: گزینش آثار برتر برای حضور در مرحله پایانی آغاز شده است و در نهایت 10 تا 12 گروه تواشیح، ابتهال و چاووشی خوانی و 25 مداح در مرحله نهایی با هم به رقابت خواهند پرداخت.

وی با اشاره به استقبال شایسته محققان و پژوهشگران حوزه فرهنگ منور رضوی از بخش مقالات پژوهشی این دوره از جشنواره نیز گفت: 38 مقاله پژوهشی توسط اساتید برجسته حوزه و دانشگاه و محققان از سراسر کشور به دبیرخانه ارسال شده است که در نهایت از صاحبان پنج اثر برتر در آیین اختتامیه جشنواره تجلیل به عمل خواهد آمد.
 
* ناظران برنامه‌های کودک و نوجوان جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) منصوب شدند

رئیس کارگروه کودک و نوجوان جشنواره امام رضا(ع)، درحکمی ناظران تخصصی برنامه‌های کودک و نوجوان یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) را منصوب کرد.

در راستای کیفی سازی جشنواره امام رضا(ع) ناظران بر جشنواره‌های کودک و نوجوان این رویداد، متشکل ازجشنواره‌های خاطرات زیارت در قم، نشریه‌نگاری رضوی در آذربایجان شرقی، نمادها و نشانه‌های رضوی در آذربایجان غربی، سرود رضوی در یزد، یک تصویر از یک حدیث رضوی در کردستان، قصه‌گویی رضوی در اصفهان، پویا نمایی کودک و نوجوان رضوی در فارس، کتابخوانی رضوی(الکترونیکی) و عکس جاده ولایت در خوزستان، کتاب‌سازی رضوی در سیستان و بلوچستان، داستان‌نویسی رضوی در کرمانشاه، شعر کودک و نوجوان در کرمان، مشاعره رضوی در مازندران، نمایشنامه‌خوانی رضوی در همدان، پژوهش‌های رضوی در تهران و پرده خوانی رضوی در خراسان رضوی، نظارت می‌کنند.

خاعظم بزرگی، ویدا ملکی، پروانه انصار، معصومه باقری، نرگس جعفری، صدیقه اسماعیل لو، عصمت اسلامی، طاهره شهابی، آتوسا شاملو، لادن تفضلی و زهرا اطهری که از سوی سید صادق رضایی مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و رئیس کارگروه کودک ونوجوان یازدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) به عنوان ناظر تعیین شده‌اند، بر جشنواره‌های کودک و نوجوان نظارت خواهند داشت.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها