امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۵:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37884
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۵
تعداد بازدید: 112
فریال سلحشور مدیر گالری دی در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره این نمایشگاه توضیح داد: در این نمایشگاه یک هنرمند خودآموخته جدید به نام ...

فریال سلحشور مدیر گالری دی در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره این نمایشگاه توضیح داد: در این نمایشگاه یک هنرمند خودآموخته جدید به نام «علیخان عبداللهی» معرفی خواهد شد و مجموعه‌ای از آثار حجمی او در کنار دیگر هنرمندان خودآموخته به نمایش درخواهد آمد.
 او درباره این هنرمند جدید توضیح داد: علیخان عبداللهی هنرمند خودآموخته افغانستانی است که سالهاست در ایران ساکن است و با استفاده از شانه تخم‌مرغ آثار حجمی می‌سازد که در واقع شغل اصلی او محسوب می‌شود.

سلحشور گفت: در این نمایشگاه همچنین آثاری از ۱۰ هنرمند خودآموخته دیگر در زمینه نقاشی و حجم نیز به نمایش درخواهد آمد.

مدیر گالری دی از نمایش حدود ۱۰۰ اثر نقاشی و مجسمه در این نمایشگاه خبر داد و گفت: این آثار شامل آثار هنرمندانی چون مکرمه قنبری، اکرم سرتختی، داوود کوچکی، صغری عبداللهی،  علیخان عبداللهی، علیرضا دزواره،‌ دهپور و ...می‌شود که قیمت‌گذاری این آثار بر اساس آثار نمایشگاه‌های قبلی آنها خواهد بود.
 
سلحشور با بیان این که فروش آثار برای هنرمندان خودآموخته چندان اهمیتی ندارد دراین باره توضیح داد: این هنرمندان بسیار صادقانه و خالصانه آثارشان را ارائه می‌کنند و بیشتر از آن که قیمت و فروش آن‌ها اهمیت داشته باشد، نمایش و دیده شدن آثارشان برایشان مهم است.

وی آثار این هنرمندان را بسیار متفاوت از هم عنوان کرد و گفت: آثار این هنرمندان ملهم از زندگی روزانه و داستان‌ها و روایات مذهبی و ملی است که در قالب آثارشان به تصویر می‌کشند.

سلحشور گفت: به طور مثال مکرمه قنبری افسانه‌های قدیمی مازندران را تصویر می کرد و اکرم سرتختی نقاشی‌هایش الهام گرفته از داستان‌های مذهبی است.

 او همچنین با بیان این که در هر نمایشگاه از آثار هنرمندان خودآموخته که هر ساله برگزار می‌شود یک هنرمند جدید نیز معرفی می‌شود گفت: سال گذشته به دلیل جابه جایی محل گالری موفق به برپایی نمایشگاه نشدیم ولی در سال ۹۰ «ننه حسن» به عنوان هنرمند جدید در نمایشگاه هنرمندان خودآموخته آن سال معرفی شد که برای امسال هم از ایشان دعوت کرده ایم تا آثارش را ارائه کند.

به گزارش فارس، نمایشگاه آثار هنرمندان خودآموخته با معرفی و نمایش آثار یک هنرمند جدید علیخان عبداللهی روز ۸ شهریورماه در گالری دی گشایش خواهد یافت.

علاقه‌مندان برای بازدید از آثار این نمایشگاه می‌توانند تا ۱۵ شهریورماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری دی به نشانی خیابان ولیعصر (عج)،‌ رو به روی پارک ملت، خیابان عاطفی، پلاک ۱۳۰ ،زنگ یک مراجعه کنند.
انتهای پیام/
   
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها