امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۲:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37886
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۰
تعداد بازدید: 57
بیژن نامدار زنگنه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در عسلویه با اشاره به روند پیشرفت فیزیکی طرح‌های در دست اجرای پارس جنوبی اظهار داشت: پارس جنوبی از ...

بیژن نامدار زنگنه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در عسلویه با اشاره به روند پیشرفت فیزیکی طرح‌های در دست اجرای پارس جنوبی اظهار داشت: پارس جنوبی از مناطق مهم در صنعت نفت کشور است و توسعه و تکمیل فازهای در دست اجرا در این منطقه از اولویت‌های وزارت نفت است.

وی افزود: فاز 12 به عنوان بزرگترین فاز در پارس جنوبی بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تمام تلاش خود را به کار می‌بندیم که تا پایان سال جاری گاز فاز 12 وارد مدار شود.

وزیر نفت تصریح کرد: ما باید تمام تمرکز خود را بر روی فازهایی قرار دهیم که در زمان کوتاهی می‌توانند وارد مدار شوند و مقدار برداشت ما را افزایش دهند.

زنگنه تصریح کرد: با راه‌اندازی فاز 12 روزانه 80 میلیون مترمکعب گاز وارد مدار می‌شود و با راه‌اندازی فازهای 15 و 16 نیز روزانه 55 میلیون مترمکعب گاز وارد مدار خواهد شد.

وی از افزایش روزانه 190 میلیون مترمکعب گاز به ظرفیت پارس جنوبی خبر داد و اضافه کرد: راه‌اندازی فاز 17 و 18 روزانه 55 میلیون مترمکعب گاز وارد مدار می‌کند و با راه‌اندازی و تکمیل فازهای 12 و 15 و 16 و 17 و 18 در پارس جنوبی روزانه بیش از 190 میلیون مترمکعب گاز به ظرفیت تولید پارس جنوبی اضافه می‌شود.

زنگنه بیان کرد: راه‌اندازی این فازها روزانه بیش از 300 هزار بشکه میعانات گازی نیز به ظرفیت کشور اضافه می‌کند که اهمیت زیادی دارد و همه باید برای تحقق این مهم اهتمام ورزیم.

وی یادآور شد: هماهنگی مدیریتی بین اجزا، کارکنان، پیمانکاران و همه عوامل اجرایی و پشتیبانی در فازها اهمیت زیادی دارد و باید همه تجهیزات لازم و کم و کسری پروژه‌ها را به موقع تامین کنیم.

زنگنه گفت: تمام نیازهای مالی باید بر طبق پیمان‌ها پیگیری و مرتفع شوند و باید کاری کنیم که روند توسعه پارس جنوبی شتاب بیشتری به خود بگیرد.
انتهای پیام/2451/ب40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها