امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37887
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۱
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الشرق الجدید»، «محمد رشید قبانی» مفتی لبنان انفجارهای تروریستی دیروز در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الشرق الجدید»، «محمد رشید قبانی» مفتی لبنان انفجارهای تروریستی دیروز در «طرابلس» را محکوم کرد و گفت: ما امروز دچار مصیبت بزرگی شده‌ایم و در عزای از دست‌رفتگانی هستیم که نزد خدای خود روزی می‌گیرند. تروریسم با نشانه گرفتن نمازگزاران شنیع‌ترین چهره خود را نمایان ساخت. هدف قرار دادن لبنانی‌ها نیز بزرگترین سلام توطئه‌چینان است زیرا می‌توانند این‌چنین القا کنند که اهل تسنن را شیعیان هدف قرار داده‌اند و شیعیان را اهل تسنن و به این ترتیب آتش فتنه میان آنها شعله‌ور می‌شود به این معنا که این فتنه ساده‌ترین راه تخریب لبنان در سایه تحولات و درگیری‌های منطقه است. زیرا این‌چنین بر ملتهای منطقه راهکار مورد دلخواه تروریسم تحمیل می‌شود و آنها به این ترتیب، قضیه فلسطین را فراموش می‌کنند.
وی افزود که عاملان انفجار «ضاحیة»، سنی و عاملان انفجار «طرابلس» شیعی نبودند بلکه کسانی هستند که می‌خواهند لبنان را وارد درگیری‌های منطقه کنند. آنها دیروز، ضاحیه را منفجر کردند و امروز طرابلس و فردا مناطق دیگری از لبنان را! تا در این کشور فتنه برانگیزند.

مفتی لبنان با تاکید بر ضرورت هوشیاری و اتحاد مردم لبنان، تصریح کرد که فتنه امروز، نقاب از چهره برداشته است و از شما می‌خواهد که وارد درگیری‌های داخلی شوی. این دعوت آشکار اهل تسنن و تشیع است و فردا در سراسر لبنان این ندا بلند می‌شوند.

 وی افزود که دشمن اصلی ملت لبنان، اسرائیل است که منافع آن با تفرقه در لبنان تامین می‌شود.

روز گذشته دو انفجار تقریباً به طور همزمان در نزدیکی مسجد «التقوی» واقع در «طرابلس» لبنان و مسجد «السلام» در نزدیکی بندر این شهر، روی داد که 45 کشته و 500 زخمی برجای گذاشت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها