امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۵:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37905
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت سید حسن هاشمی در دیدار با اعضای بورد تخصصی در ستاد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت سید حسن هاشمی در دیدار با اعضای بورد تخصصی در ستاد وزارت بهداشت انجام شد، گفت: پیام انتخاب اخیر مردم تدبیر و امید است و من حتماً متعهدم به اینکه کار در بخش های تخصصی را از مسیر کاردانان و عالمان پیش برده و به خرد جمعی احترام بگذارم.

وی افزود: در مورد اعضای بورد نیز معتقدم سیستم باید آن قدر شفاف عمل کند که همه پاسخ هر سؤالی که دارند را بگیرند.

وی با تبریک روز پزشک به اعضای بوردهای تخصصی و فوق تخصصی، گفت: امیدوارم با درایت و مدیریت شما استادان و کمک اعضای هیئت ممتحنه آزمون های بورد تخصصی و فوق تخصصی با امنیت کامل برگزار شود.

وی در این دیدار که یک هفته پیش از آغاز طراحی سؤالات آزمون دانشنامه تخصصی برگزار شد، ادامه داد: شما اعضای بورد به نوعی بین دانشجویان قضاوت و ارزشگذاری می کنید که امیدوارم بتوانید این وظیفه الهی و انسانی را به نحو شایسته انجام دهید.

در این دیدار برخی از اعضای بورد به ارائه نظرات خود در خصوص آزمون های تخصصی و فوق تخصصی پرداختند.

داوطلبان کمتر رشته‌های مادر پزشکی را انتخاب می‌کنند

حسن ابوالقاسمی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در نشست هم اندیشی دبیران آزمون دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی افزایش اختلاف بین رشته‌ها را از دغدغه های فوق تخصصان برشمرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این نشست و در حضور وزیر بهداشت اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های اصلی فوق تخصصان افزایش اختلافی است که بین رشته‌ها ایجاد شده و با توجه به درآمدزایی بیشتر برخی رشته‌ها متقاضیان بیشتری دارند اما رشته‌های مادر پزشکی چندان مورد توجه شرکت کنندگان قرار نمی گیرند.

وی با بیان اینکه نفرات بورد سال گذشته نیز تمایل بیشتری به ادامه تحصیل در رشته های درآمد زا داشتند گفت: متأسفانه داوطلبان تمایل چندانی به انتخاب رشته‌های مادر جراحی، داخلی، روانپزشکی و اطفال ندارند و این رشته‌ها را کمتر انتخاب می‌کنند در حالی که برخی از رشته‌های درآمد زا نظیر رادیولوژی ، پوست و... بیشتر متقاضی دارند.

ابوالقاسمی افزود: این اختلاف بین رشته‌ها به دلایل متعددی نظیر درآمد و تعرفه‌ها و... ایجاد شده است که این موضوع جای بحث و بررسی دارد و از دغدغه‌های اصلی ما برای استعدادیابی رشته‌هایی که در جامعه بیشترین خدمت رسانی را ارائه می‌دهند و اکثریت ملت را مورد درمان قرار دهند به شمار می‌رود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها