امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۶:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37918
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 69
مصطفی افضلی‌فر نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو  با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ...

مصطفی افضلی‌فر نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو  با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اقداماتی که باید دولت برای تحقق حماسه اقتصادی انجام دهد، اظهار داشت: اگر بخواهیم حماسه اقتصادی به مفهوم واقعی محقق شود باید ساز و کار آن را طوری فراهم کنیم که بتوان واقعاً روی آن نام حماسه را گذاشت.

وی افزود: از جمله مواردی که باید در این باره مدنظر قرار گیرد، تأمین معیشت آبرومندانه برای مردم و حل مشکلات معیشتی ملت به خصوص دهک‌های پایین جامعه است.

این عضو کمیسیون اصل 90 مجلس در ادامه دومین موضوعی که باید برای تحقق حماسه اقتصادی مورد توجه دولتمردان باشد را حمایت از تولید ملی و مراکز صنعتی دانست و تصریح کرد: باید حمایت از مراکز تولیدی و صنعتی به نحوی باشد که این مراکز به شکل حداکثری فعالیت کنند نه اینکه مانند امروز که اکثراً با ظرفیت کمتر از 50 درصد فعالیت می‌کنند، همچنین در عین حال این افزایش فعالیت مراکز تولیدی به لحاظ اشتغال‌زایی هم باید منجر به تقلیل نرخ بیکاری شود.

به گفته وی، در بخش کشاورزی هم باید بتوانیم به خودکفایی برگردیم، متأسفانه امروز با نرخی بسیار بالا برای تأمین نیازهای داخلی گندم وارد کشور می‌شود، اگر طرح‌های توسعه‌ای کشاورزی محقق شوند، آن زمان می‌توان گفت حماسه اقتصادی رخ داده است.

افضلی‌فر در خاتمه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی را مورد اشاره قرار داد و تأکید کرد: اگر این ستاد بتواند به صورت کاملاً سازماندهی شده و کارآمد به فعالیت خود ادامه دهد، به شکلی که بازدارنده باشد تا دیگر کسی به خودش جرأت ندهد با راه انداختن مافیای اقتصادی خون مردم را بمکد، در آن صورت می‌توان گفت که حماسه اقتصادی مدنظر مقام معظم رهبری رخ داده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها