امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۶:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37923
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۴
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، انیمیشن «پهلوانان» که به کارگردانی سیدعلیرضا گلپایگانی و تهیه‌کنندگی مرکز پویانمایی صبا با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، انیمیشن «پهلوانان» که به کارگردانی سیدعلیرضا گلپایگانی و تهیه‌کنندگی مرکز پویانمایی صبا با تکنیک 2 بعدی ساخته شده؛ هم اکنون در کنداکتور پخش شبکه پویا قرار گرفته است.     

موضوع این مجموعه‌ تاریخی بوده و وقایع آن در خوارزم از شهرهای خراسان قدیم در قرن هشتم هجری می‌گذرد. شخصیت محوری قصه‌ها پهلوان محمود قتالی خوارزمی ملقب به پوریای ولی، شاعر، عارف و ورزشکار نامی ایران زمین است که دارای شغل آهنگری بوده و ضمناً صاحب و اداره کننده تنها زورخانه شهر نیز هست که در آنجا آداب و اخلاق جوانمردی و پهلوانی و فنون کشتی را به شاگردان خود می‌آموزد.

در میان این شاگردان سه جوان یعنی یاور آهنگر، صفی نمد مال و مفرد سلمانی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و پوریا با کمک آن ها به مبارزه علیه ظلم و بیداد گری حاکمان و داروغه‌های زورگوی شهر می‌پردازد.

این شخصیت‌ها تا حدودی نمایانگر طبقه‌ای از افراد در تاریخ ایران هستند که به نام‌های مختلفی از جمله عیاران، جوانمردان، فتیان ، اهل فتوت و ... از آن ها یاد شده است.
عوامل ساخت این مجموعه عبارتند از:

نویسنده و کارگردان: سیاوش زرین آبادی، مدیر تولید: مژگان علیزاده، طراح شخصیت و سرپرست انیماتورها: حمید برزویی، انیماتورها: شادی فرهنگ ادیب، رسول حسینی، سیما نصیری، راحله خسرو شاهی، گلنوش شریفی، روژین شریف زاده، طراح فضا و زمینه: حسین صافی، کامپوزیت: محسن گلچین، بهنام دلداده، نیاز آزادی خواه ، دستیار کامپوزیت: ندا معتمدی، لی اوت: علیرضا گلپایگانی، نیاز آزادی خواه، موسیقی: سعید انصاری، صدا: آرش قاسمی،  سرپرست گویندگان: حمید رضا آشتیانی پور،

لازم به ذکر است پخش انیمیشن «پهلوانان» امروز شنبه 2شهریور ساعت 22:04از شبکه پویا پخش می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها