امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۶:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37928
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۴
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «اسکای نیوز»،  مصر فردا در انتظار محاکمه «حسنی مبارک» رئیس جمهور مخلوع این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «اسکای نیوز»،  مصر فردا در انتظار محاکمه «حسنی مبارک» رئیس جمهور مخلوع این کشور و تعدادی از رهبران گروه اخوان المسلمین به اتهام دست داشتن در قتل معترضان است.

یکی از مهمترین چهره‌های اخوان المسلمین که در چند روز گذشته بازداشت شده، «محمد بدیع» رهبر اخوان المسلمین مصر است که دادستانی مصر قرار بازداشت 15 روزه وی به اتهام تحریک به خشونت و قتل معترضان را صادر کرده بود.

بدیع 70 ساله و «خیرت شاطر» و «رشاد البیومی» دو معاون وی به دادگاه جنائی قاهره ارجاع داده شده‌اند تا به اتهام تحریک برای قتل 8 معترض مسالمت آمیز در برابر دفتر ارشاد وابسته به اخوان در اواخر ژوئن گذشته، محاکمه شوند.

نهاد قضایی مصر بعد از 30 ژوئن و برکناری مرسی بیش از 300 حکم بازداشت برای رهبران اخوان المسلمین صادر کرده است.

«محمد مرسی» اولین رئیس جمهور منتخب مصر نیز بعد از برکناری، به دست داشتن در قتل معترضان در برابر کاخ ریاست جمهوری در روزهای پایانی سال گذشته متهم شده است.

از سوی دیگر در آکادمی پلیس، محاکمه حسنی مبارک رئیس جمهور مخلوع مصر نیز ادامه پیدا می‌کند.

مبارک این بار بعد از آزادی از زندان و انتقال به حبس خانگی در سه پرونده دیگر محاکمه خواهد شد که یکی از اتهامات وی دست داشتن در قتل معترضان است.

حکم آزادی وی در این پرونده به دلیل گذراندن 24 ماه در زندان صادر شده که به معنای تبرئه وی از اتهامات نیست.

پیشتر در ژوئن سال 2012 دادگاه مصر حکم حبس ابد مبارک را صادر کرده بود که دادگاه تجدید نظر این حکم را باطل اعلام کرد و دستور محاکمه دوباره وی را صادر کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها