امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37929
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۴
تعداد بازدید: 117
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «حریت»، «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر ترکیه می‌گوید از واکنش کاخ سفید به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «حریت»، «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر ترکیه می‌گوید از واکنش کاخ سفید به انتقاداتش از اسرائیل، غمگین شده است.

اردوغان هفته گذشته بعد از اقدام خشن ارتش مصر در سرکوب حامیان «محمد مرسی» رئیس‌جمهور برکنارشده این کشور، به شدت از این اقدام انتقاد کرد و گفت مدارکی در دست دارد که نشان می‌دهد اسرائیل در کودتای نظامیان در مصر نقش داشته است.

«جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید از این اظهارات اردوغان انتقاد کرد و آن را «پرخاشگرانه، بی‌اساس و غلط» توصیف کرد.

نخست‌وزیر ترکیه می‌گوید: زمانی که این حرف را زدم، کاخ سفید به من پاسخ داد. این مرا غمگین کرد. چرا که کاخ سفید طرف صحبت من نبود. منظور من اسرائیل بود، نه آمریکا.

وی افزود: نمی‌دانم چرا آمریکا باید به من جواب دهد. آن‌ها نباید به این موضوع اشاره می‌کردند، نباید چنین واکنشی نشان می‌دادند. ما هر دو عضو ناتو هستیم و یک متحد نباید چنین رویکردی نسبت به دیگری داشته باشد.

با برکناری «محمد مرسی» مصر، اردوغان به شدت از ارتش این کشور انتقاد کرده و همچنان به حمایت از اخوان‌المسلمین و مرسی ادامه می‌دهد. همین موضوع موجب بروز اختلاف میان آنکارا و واشنگتن شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها