امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۹:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37930
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۴
تعداد بازدید: 141
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، مقامات کشورهای روسیه و تاجیکستان در یک نشست مشترک مسائل تقویت مبارزه با ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، مقامات کشورهای روسیه و تاجیکستان در یک نشست مشترک مسائل تقویت مبارزه با قاچاق مواد مخدر و فعالیت گروه‌های جنایی سازمان یافته را بررسی می‌کنند.

وزارت کشور تاجیکستان در بیانیه‌ای افزود: هیئت عالی‌رتبه مقامات انتظامی به رهبری ژنرال «رمضان رحیم‌اف» وزیر کشور در این جلسه که چهارم و پنجم شهریور (27 آگوست) در شهر «یکاترینبورگ» روسیه برگزار خواهد شد، شرکت می‌کند.

به گفته این منبع تکمیل زمینه همکاری نهادهای انتظامی روسیه و تاجیکستان برای شناسایی و افشای جنایات سنگین که از سوی گروه‌های فراملی جنایی انجام می‌گیرد و همچنین بهبود بخشیدن به روند تبادل اطلاعات مربوط به فعالیت گروه‌های جنایی از اهداف این نشست 2 روزه خواهد بود.

بررسی و تصویب طرح تدابیر همکاری وزارت‌های کشور روسیه و تاجیکستان برای سال 2014 میلادی از دیگر بخش‌های برنامه و دستور کار نشست مشترک مقامات وزارت‌های کشور عنوان شده است.

نشست «کاترینبورگ» شانزدهمین جلسه مشترک مقامات وزارت‌های کشور روسیه و تاجیکستان در دوران پس از فروپاشی اتحاد شوروی سابق و اعلام استقلال جماهر موجود در این محدوده است.

براساس تصمیم شورای وزارت‌های کشور روسیه و تاجیکستان چنین نشستی یک بار در سال به‌منظور ایجاد زمینه هماهنگ فعالیت این نهادها و تدوین تدابیر مشترک برگزار می‌شود.

برگزاری این نشست مشترک درحالی است که متخصصان یکی از مسیرهای عمده قاچاق مواد مخدر از افغانستان به روسیه را از طریق خاک تاجیکستان می‌دانند.

همچنین به اعتقاد کارشناسان، همزمان با نزدیک شدن به موعد خروج نظامیان خارجی از افغانستان، اوضاع از لحاظ امنیتی شکلی پیچیده به خود خواهد گرفت و این مسئله مسکو و دوشنبه را به سمت تقویت همکاری‌های نظامی سوق خواهد داد.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها