امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۹:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37931
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۴
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه «فارین پالیسی»، با وجود آنکه 83 کشور دنیا استفاده از بمب‌های خوشه‌ای را ممنوع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه «فارین پالیسی»، با وجود آنکه 83 کشور دنیا استفاده از بمب‌های خوشه‌ای را ممنوع اعلام کرده‌اند، آمریکا برای فروش این بمب‌ها به عربستان سعودی قراردادی به ارزش 640 میلیون دلار امضا کرده است.

یک بمب خوشه‌ای پیش از رسیدن به زمین، به ده‌ها یا حتی صدها بمب کوچک‌تر تبدیل می‌شود و از این طریق تلفات و خرابی گسترده‌ای بر جای می‌گذارد. از این نوع بمب برای حمله به تجمعات، خودروهای سبک و انتشار مین و گاز سمی استفاده می‌شود.

فروش 1300 بمب خوشه‌ای به عربستان در حالی صورت می‌گیرد که هم آمریکا و هم عربستان مدعی‌ هستند از این نوع بمب در سوریه استفاده شده و این امر را مورد انتقاد قرار می‌دهند. یک گروه مبارزه با این نوع بمب‌ها به نام ائتلاف تسلیحات خوشه‌ای این اقدام و تناقض در رفتار آمریکا و عربستان را مورد انتقاد قرار داده و اعلام کرده است: اعلام فروش این بمب‌ها در حالی اعلام می‌شود که هم عربستان و آمریکا همراه با جامعه بین‌الملل استفاده از این تسلیحات در سوریه را محکوم کرده‌اند.

تاکنون 112 کشور دنیا پیمان ممنوعیت استفاده از بمب‌های خوشه‌ای را امضا کرده‌اند و این موضوع در 83 کشور تبدیل به قانون شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها