امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۷:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37935
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۱
تعداد بازدید: 242
به‌گزارش گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا عارف در دیدار اعضای شورای مرکزی کمپین «نه به تحریم»، ضمن گرامیداشت هفته ...

به‌گزارش گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا عارف در دیدار اعضای شورای مرکزی کمپین «نه به تحریم»، ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، اظهار داشت: امام (ره) به هنر مدیریتی شهیدان رجایی و باهنر رجای واثق داشتند و خدمات این بزرگواران و عملکردشان چنان خوش درخشیده بود که خدمات خالصانه آنها، آیینه‌ای برای تاریخ مدیریت شد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سخنانش با اشاره به تحریم‌های صورت گرفته علیه ایران یادآور شد: آمریکایی ها می‌دانند که جمهوری اسلامی به‌دنبال سلاح هسته‌ای نیست و اعتقاد، مشی و راهبرد ایران استفاده صلح‌آمیز از فن‌آوری هسته‌ای و سایر فن‌آوری‌های پیشرفته است و این مسأله بارها از سوی مسئولان عالیرتبه کشورمان مطرح شده است.
عارف با تأکید بر اینکه کسی تاکنون نتوانسته به اصل استقلال کشور ما آسیب وارد کند، خاطرنشان کرد: تحریم‌ها آثار مستقیم روی مردم دارد اما مردم ما طی این سال‌ها نشان داده‌اند که بیدی نیستند که با این بادها بلرزند.
وی که معتقد است حل مسئله هسته‌ای ایران به دولت‌ها و میزان تعاملات‌شان با کشورها برمی گردد، نقش تشکل‌های مردم‌نهاد در ایجاد اعتماد متقابل بین ملت‌ها و در نهایت دولت‌ها را نیز در این عرصه مؤثر دانست.
نامزد اصلاح‌طلب انتخابات ریاست جمهوری یازدهم با بیان اینکه تأثیرگذاری دیپلماسی غیرسیاسی نباید کمتر از دیپلماسی سیاسی باشد، تصریح کرد: نگاه ما این است که با اروپا و غرب رابطه خوبی داشته باشیم اما در خصوص مسائل هسته‌ای برخی معتقدند باید این فن‌آوری در اختیار کشورهای خاص بماند و از اینکه ایران نیز به این فن‌آوری دست پیدا کند، خوشحال نمی‌شوند.
عارف گفت: مهم ترین مسأله در ارتباط با فن‌آوری هسته‌ای نگاه انحصارطلبانه برخی کشورهای غربی به این فن‌آوری است که موضوع را سیاسی کرده است.
وی اضافه کرد: ما حاضریم تمام دستاوردهای خودمان در فن‌آوری‌ها را در اختیار سایر کشورها بگذاریم اما غرب چون منافع‌ خود را به انحصار در فن‌آوری‌های پیشرفته می‌داند، با این مسأله مخالف است.
عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر اینکه بخش‌هایی از غرب شناخت عمیق و واقعی از ایران و فرهنگ ایرانی ندارند، گفت: غربی‌ها به دلیل عدم شناخت از فرهنگ ایرانی ذهنیت منفی نسبت به ما در رسانه‌های خود ایجاد کرده‌اند.
عارف، راهکار مقابله با جوسازی‌های رسانه‌‌های غربی علیه فن‌آوری صلح‌آمیز هسته‌ای را «حرکت فرهنگی» دانست و خاطرنشان کرد: ایران کشور قلدری نیست بلکه ما یک جامعه فرهنگی هستیم و می خواهیم با دنیا در صلح و آرامش زندگی کنیم.
وی تصریح کرد: ما از حقوق خودمان نمی‌گذریم اما به حقوق دیگران نیز احترام می‌گذاریم؛ اهل تعامل و گفت‌وگو برای حل اختلافات جهت رسیدن به تفاهم هستیم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در تعاملات بین کشورها گفت: تشکل‌های همسوی مردمی باید در غرب و ایران یکدیگر را شناسایی و با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و از این رو، نقش ایرانیان خارج از کشور بسیار تأثیرگذار و مهم است.
عارف همچنین پیشنهادهایی در خصوص کمپین «نه به تحریم» مطرح کرد و خطاب به اعضای این کمپین گفت: بهتر است اتاق فکری تشکیل دهید و در چارچوب‌های تعریف شده نظام و رعایت ارزش‌ها و راهبردهای کشور با نهادهای غیردولتی صلح‌طلب دیگر کشورها برای اهداف بلندمدت‌تان تعامل داشته باشید.
به گزارش فارس، در این دیدار اعضای کمپین «نه به تحریم» گزارشی از فعالیت‌های خود ارائه کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها