امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۲۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37936
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۲
تعداد بازدید: 155
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی در نخستین جشنواره رسانه‌های مجازی خلیج‌فارس که هم‌اکنون در حال برگزاری است، اظهار داشت: قسمت ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی در نخستین جشنواره رسانه‌های مجازی خلیج‌فارس که هم‌اکنون در حال برگزاری است، اظهار داشت: قسمت خلیج فارس در طول تاریخ قابل ملاحظه است و خلیج فارس طی این دوران‌ها با نام‌هایی از جمله خلیج فارس، خلیج عجم، دریای فارس و بحر فارس شناخته شده است.

مدیرکل ارشاد استان تهران افزود: موج رسانه‌ای برای صیانت از خلیج فارس اقدام موثر برای مقابله با اجحافی بود که در حق ایرانیان شده است.

وی بیان داشت: با توجه به اقبال گسترده‌ای که به تمامی رسانه‌ها می‌شود باید گفت که رسانه‌ در میان سایر حوزه‌ها از مخاطب بیشتری برخوردار است و نقش رسانه‌ها بیش از گذشته نمایان‌تر شده است.

قاضی زاده اضافه کرد: برگزاری جشنواره رسانه‌های مجازی خلیج فارس علاوه بر زنده نگه داشتن نام خلیج فارس بیانگر این است که رسانه‌ها در صیانت از این نام نقش موثری دارند.

وی با اعلام اینکه سایر کشورها در صدد هستند تا نام خلیج فارس را از طریق موج رسانه‌‌ای به نفع خود انتخاب کنند، گفت: این در حالی است که ایرانیان در زمینه صیانت از این نام عملکرد خوبی داشتند.

مدیرکل ارشاد استان تهران متذکر شد: زنده نگاه داشتن نام خلیج فارس توسط رسانه ها باید سرلوحه کار قرار گیرد و تلاش در این باره نسبت به گذشته مضاعف‌تر شود.

وی در ادامه به برگزاری سومین دوره جشنواره بین‌المللی خلیج فارس اشاره کرد و افزود: طی سه سال گذشته بر اساس تصویب هیئت وزیران و شورای انقلاب فرهنگی، 10 اردیبهشت ماه به نام روز ملی خلیج فارس نام‌گذاری شد.

وی بیان داشت: بر همین اساس مقرر شد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در 21 عنوان جشنواره خلیج فارس را برگزار کند.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به برگزاری جشنواره رسانه‌ای آیات و جشنواره تئاتر خیابانی ادامه داد: در جشنواره رسانه‌های مجازی خلیج فارس 4 هزار و 512 اثر به زبان‌های گوناگون از جمله عربی و انگلیسی ارسال شده است.

وی یادآور شد: این آثار توسط داوران رصد و در هر بخش 3 برگزیده انتخاب شد.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را خلق آثار با کیفیت بالا در این زمینه عنوان کرد.

مدیرکل ارشاد استان تهران بدون شک همکاری در زمینه صیانت از نام خلیج فارس با برکات گسترده‌ای همراه خواهد بود. چرا که برخی از کشورها اقدامات فرهنگی زیادی انجام می‌دهند تا نام خلیج فارس را به نفع خود تغییر دهند.

وی خاطرنشان کرد: بدون شک در دوره جدید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صیانت از این نام اصیل اولویت پیدا خواهد کرد و در قالب کارهای فرهنگی و اجتماعی نمود پیدا می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها