امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۲۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37944
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خانم اما بونینو وزیر امور خارجه ایتالیا در تماس تلفنی با محمدجواد ظریف انتصاب او را به سمت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خانم اما بونینو وزیر امور خارجه ایتالیا در تماس تلفنی با محمدجواد ظریف انتصاب او را به سمت وزیر امور خارجه جدید جمهوری اسلامی ایران تبریک و برایش آرزوی موفقیت کرد.

طرفین در این گفت‌وگو، موضوعات مهم منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله موضوع هسته‌ای کشورمان و بحران در سوریه و استفاده از سلاح شیمیایی علیه مردم بی دفاع این کشور را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

ظریف در این تماس تلفنی، هرگونه استفاده از سلاح‌های شیمیایی را مخالف اصول انسانی و مقررات بین‌المللی دانست و آن را قویاً محکوم کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به گزارشاتی که استفاده از این سلاح‌ها توسط گروه‌های تروریستی در سوریه را تایید می‌کند، افزود: ما در تماس نزدیک با دولت سوریه هستیم و آن دولت اطمینان داده است که هرگز از این سلاح‌های ضد بشری استفاده نکرده و کمال همکاری را با کارشناسان سازمان ملل برای بازدید از مناطق آسیب دیده انجام خواهد داد.

ظریف تاکید کرد که جامعه بین‌الملل می‌بایست در مقابل استفاده تروریست‌ها از سلاح‌های شیمیایی واکنش جدی نشان داده و این اقدام را محکوم کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار