امروز : سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 21
۲۳:۴۳
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37946
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات اخیر لوران فابیوس وزیر امور خارجه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات اخیر لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه در خصوص برنامه هسته‌ای کشورمان بر سیاست جمهوری اسلامی ایران در استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای برای توسعه علمی و اقتصادی کشور براساس حقوق خود طبق معاهده عدم اشاعه سلاح‌های هسته‌ای (NPT) تاکید کرد.

عراقچی با اشاره به همکاری‌های نزدیک کشورمان با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر مبنای مفاد این معاهده و نیز موافقتنامه‌های پادمانی، اظهار داشت: فعالیت هسته‌ای ایران کاملا شفاف و صلح آمیز بوده و تمامی تاسیسات و فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان تحت نظارت مستمر آژانس می‌باشد.

عراقچی همچنین در ادامه با مردود دانستن هرگونه مداخله کشورهای خارجی در امور داخلی سوریه که به تشدید درگیری خشونت آمیز و کشتار مردم انجامیده است، گفت: از منظر جمهوری اسلامی ایران بحران سوریه نه بر مبنای منویات و مطالبات چند کشور خاص، بلکه تنها با مذاکره سوری - سوری و نظر مردم این کشور و در نهایت از طریق گفت‌وگو و روش‌های مردم سالارانه قابل حل و فصل است.

وی با محکوم کردن استفاده از سلاح‌های شیمیایی توسط تروریست‌ها در سوریه، خواهان واکنش فرانسه و سایر کشورهای غربی به منظور محکوم کردن این اقدام و جلوگیری از ارسال پول و سلاح برای گروه‌های تروریستی شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها