امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37958
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۲
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی آقاجعفری سفیر جمهوری اسلامی ایران در تانزانیا در ملاقات با ریچارد سزیبرا دبیر کل جامعه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی آقاجعفری سفیر جمهوری اسلامی ایران در تانزانیا در ملاقات با ریچارد سزیبرا دبیر کل جامعه شرق آفریقا روانامه خود را به عنوان سفیر اکرودیته کشورمان در این جامعه به وی تقدیم کرد.

در این ملاقات که در مقر جامعه شرق آفریقا در شهر آروشا در شمال تانزانیا انجام شد، آقاجعفری ضمن تشریح سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در قاره آفریقا، جایگاه ویژه کشورهای این قاره در سیاست خارجی کشورمان را مورد تاکید قرار داد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران همچنین با اشاره به رویکرد کشورمان در خصوص گسترش روابط و همکاری‌ها با نهادها و سازمان‌های اقتصادی منطقه‌ای بر توسعه و تقویت همکاری‌ها میان جمهوری اسلامی ایران و جامعه شرق آفریقا به‌ویژه در زمینه‌های اقتصادی، تجاری و فناوری تاکید کرد.

ریچارد سزیبرا دبیر کل جامعه شرق آفریقا نیز در این دیدار ضمن خوشامد به سفیر جمهوری اسلامی ایران و با تبریک و تمجید از برگزاری مراسم تحلیف ریاست جمهوری، انتصاب دکتر ظریف به وزارت امور خارجه را تبریک گفت.

وی از روند روابط وهمکاری های کشورهای عضو جامعه شرق آفریقا و جمهوری اسلامی ایران ابراز خرسندی کرد و  اظهار امیدواری نمود در دروره سفیر جدید مناسبات اقتصادی جامعه شرق آفریقا و ایران بیش از پیش گسترش یابد.

آقای سزیبرا با اشاره به پیشرفتهای جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف صنعتی و فناوری و با تاکید بر دوستی دیرینه و حضور موثر ایران در شرق آفریقا  اظهار امیدواری کرد جامعه شرق آفریقا از تجربیات و پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف بهره‌مند گردد.

کشورهای تانزانیا، کنیا، اوگاندا، رواندا و بروندی اعضای جامعه شرق آفریقا هستند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها