امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۶:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37964
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۰
تعداد بازدید: 56
به‌گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالرضا رحمانی‌فضلی که به‌مناسبت آغاز هفته دولت در برنامه گفت‌وگوی ویژه ...

به‌گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالرضا رحمانی‌فضلی که به‌مناسبت آغاز هفته دولت در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما حضور یافته بود، به تشریح اولویت‌ها و برنامه‌های وزارت کشور در عرصه‌های مختلف پرداخت.

وی درباره رویکرد توسعه محوری وزارت کشور مبتنی بر حوزه اقتصاد که در برنامه‌اش بر آن تأکید کرده بود، گفت: رویکردی که در دولت آقای روحانی حاکم است، با توجه به شرایطی که در آن قرار داریم از جمله فشارهای وارده از خارج، مطالبات مردم و تأکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد، توسعه محور است و ما نیز در وزارت کشور همین رویکرد را خواهیم داشت.

وزیر کشور با بیان اینکه با نگاه توسعه محور باید تمام ظرفیت‌ها، منابع و امکانات در حوزه‌های مختلف را ساماندهی کنیم، خاطرنشان کرد: باید ضمن نهادینه‌کردن فعالیت‌ها در بخش‌های مختلف، یک افزایش مستمر، دائمی و فزاینده در زندگی، رفاه و آرامش مردم داشته باشیم.

رحمانی‌فضلی اضافه کرد: با توجه به مأموریت‌ها و فعالیت‌های وزارت کشور در حوزه‌های اقتصاد، امنیت، سیاست، فرهنگی و اجتماعی این موضوعات قابل تفسیر است.

وزیر کشور گفت: در حوزه اقتصاد با توجه به مناطق 31 گانه استان‌ها واقعاً ظرفیت‌ها و منابع بسیار زیادی وجود دارد که با این نگاه تمام منابع اعم از منابع مادی و معنوی را در یک فرایند مشارکتی با مردم به ویژه بخش خصوصی به گونه‌ای ساماندهی می کنیم تا هم در راستای ارتقای سطح توسعه استانی و هم در ارتقای سطح ملی به کار گرفته شود.

رحمانی‌فضلی در ادامه به برنامه وزارت کشور در حوزه سیاست پرداخت و تصریح کرد: در توسعه سیاست، بنای ما این است که مدیریت سیاسی را در وزارت کشور پیگیری کنیم.

وی تصریح کرد: تلاش ما این است که با ایجاد فضای سیاسی مطلوب به‌منظور نهادینه‌کردن، ضابطه‌مند و قانون‌مند کردن رفتارهای سیاسی در کشور، گروه‌های سیاسی و افرادی که علاقه‌مند به این حوزه هستند بتوانند با امنیت، آرامش، پاسخگویی و مسئولیت‌پذیری فعالیت‌هایشان را در راستای تعمیق بینش سیاسی و رواج فرهنگ مناسب سیاسی داشته باشد.

وزیر کشور به برنامه‌های این وزارتخانه در حوزه امنیت هم اشاره کرد و گفت:‌ ما به دنبال یک امنیت جامع و پایدار هستیم که مبنای آن قانون و قانونگرایی، رضایت‌مندی مردم و هم ابعاد اعتقادی و ایمانی است.

رحمانی‌فضلی اضافه کرد: تلاش ما این است که با بسیج همه امکانات و کمک گرفتن از خود مردم، این نگاه را گسترش دهیم.

وی در پاسخ به این پرسش که شما در بخشی از برنامه‌هایتان اظهار داشتید که اختیارات استانداران را بازتعریف می‌کنید، این بازتعریف جدید مبتنی بر چیست، گفت: در قانون اختیارات استانداران به اندازه دولت در استان تعریف شده است.

رحمانی‌فضلی گفت: استانداران مسئول اجرای سیاست‌های عمومی دولت، اعمال حاکمیت، هماهنگی بین بخش‌های مختلف و مسئول وضعیت عمومی زندگی مردم هستند.
ادامه دارد...
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها