امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۴:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37994
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۰
تعداد بازدید: 57
«احمد محمد آل الربح» رئیس مرکز حقوق بشر «الشرق» عربستان سعودی و از فعالان سیاسی عربستانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

«احمد محمد آل الربح» رئیس مرکز حقوق بشر «الشرق» عربستان سعودی و از فعالان سیاسی عربستانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عربستان تاکید کرد: در صورت فراخوانده شدن هر یک از زنان مناطق «قطیف» و «احسا»، در شرق کشور از سوی مسئولان سعودی، باید در برابر سفارت‌خانه‌های عربستان سعودی در خارج از این کشور تحصن کرد.

وی تاکید کرد: مبارزه مردم قطیف و احسا تا تحقق کامل مطالبات و خواسته‌های آنان مبنی بر برخورداری از آزادی و حق فعالیت سیاسی ادامه خواهد یافت.

الربح افزود: نظامیان سعودی با حمله به مردم قطیف و احسا، شعارهای طایفه‌ای سر داده و یک صد سال است که اهالی این دو شهر را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند، با این حال مبارزات و جانفشانی‌های آنان برای تحقق خواسته‌های مشروع خود ادامه خواهد یافت.

این فعال سعودی با هشدار به هرگونه حمله نیروهای سعودی به زنان در مناطق شرقی این کشور از جمله فراخواندن و بازجویی از آنان، اظهار داشت: نیروهای سعودی تمام خطوط قرمز را شکسته‌اند.

وی یادآور شد که نیروهای امنیتی سعودی، ماه گذشته با ایجاد رعب و وحشت در بین اهالی شهر «العوامیة» و حمله به منزل «عباس المزرع»، از فعالان سیاسی عربستانی، او را دستگیر کردند.

الربح با اشاره به تماس با تعدادی از فعالان سیاسی عربسنتانی مقیم کشورهای غربی، تصریح کرد: در این تماس‌ها در خصوص برگزاری تحصن در برابر سفارت‌خانه‌های عربستان در خارج از این کشور هماهنگی شده است. به این ترتیب  در صورت فراخواندن هر یک از زنان قطیف و احسا این تحصن‌ها برگزار خواهد شد.

رئیس مرکز الشرق تاکید کرد: ما تنها با ورود کمیته تحقیق سازمان ملل به قطیف به تحصن خود پایان می‌دهیم.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها