امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38015
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۲
تعداد بازدید: 104
«شیخ یحیى العریمی» سفیر سلطنت عمان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روابط سلطنت عمان و جمهوری اسلامی ...

«شیخ یحیى العریمی» سفیر سلطنت عمان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روابط سلطنت عمان و جمهوری اسلامی ایران را برپایه حسن همجواری و نزدیکی تاریخی و جغرافیایی و برگرفته از مبانی اسلامی دانست و تصریح کرد: دو کشور در سال‌های گذشته روند رو به رشدی را در همکاری‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی آغاز کرده‌اند و سفرهای مقامات عالیرتبه به کشور نشاندهنده عمق مناسبات دوجانبه و زمینه ساز توسعه روابط در تمامی زمینه‌هاست.

سفیر عمان در ادامه با اشاره به اینکه سفر «سلطان قابوس بن سعید» سلطان عمان به تهران دومین سفر وی در طی 4 سال گذشته است، اظهار داشت: دو کشور نیازمند همیاری و همکاری برای ایجاد ثبات و استقرار در منطقه هستند و براین اساس مشورت‌ها و گفت‌وگوها در عالی‌ترین سطوح سیاسی و دیپلماتیک با هدف ایجاد ثبات و استقرار منطقه و پیشرفت مناسبات دوجانبه است.

وی افزود: مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی اهمیت ویژه‌ای برای دو کشور ایران و عمان دارد و از این رو در سفر سلطان عمان به تهران درباره موضوعات مورد اهتمام و مشترک دوجانبه بحث و تبادل نظر خواهد شد.

«الشیخ یحیى العریمی» در پایان با اشاره به مصالح مشترک دو جانبه ایران و عمان در منطقه، خاطرنشان ساخت که روابط دو کشور قوی و پایدار خواهد بود و همواره از مرحله‌ای به مرحله‌ای بهتر سوق داده شده و عمیق‌تر می‌شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها