امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۹:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38017
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۲
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌آباد، مسابقات بین‌المللی فوتبال جام ریاست جمهوری ترکمنستان از تاریخ 19 الی 29 ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌آباد، مسابقات بین‌المللی فوتبال جام ریاست جمهوری ترکمنستان از تاریخ 19 الی 29 شهریور (10 الی 20 سپتامبر) سال جاری با حضور تیم‌های مطرح فوتبال کشورهای منطقه برگزار می‌شود.

«TDH» خبرگزاری رسمی ترکمنستان، امروز شنبه (2 شهریور) ضمن تأیید این خبر تصریح کرد: رئیس جمهور ترکمنستان در فرمانی دستور برگزاری مجدد مسابقات فوتبال جام ریاست جمهوری ترکمنستان را صادر کرد.

در این گزارش آمده‏ است که طبق فرمان رئیس جمهور ترکمنستان برای تیم اول مسابقات مبلغ 20 هزار دلار، تیم دوم 10 هزار دلار و تیم سوم نیز مبلغ پنج هزار دلار جایزه نقدی در نظر گرفته شده‏ است.

این گزارش می‌افزاید که مسابقات مذکور به‌منظور ارتقا سطح بین‏‌المللی ورزشی ترکمنستان و ترویج فوتبال میان جوانان در عشق‏‌آباد برگزار می‏‌شود.

مسابقات بین‌المللی فوتبال جام ریاست جمهوری ترکمنستان همه ساله با حضور تیم‌های خارجی از جمله تیم‌های فوتبال ایرانی برگزار می‌شود.

تیم «استقلال» تهران در سال 1998 میلادی موفق به کسب مقام اول مسابقات بین‌المللی فوتبال جام ریاست جمهوری ترکمنستان شده بود.

طبق فرمان رئیس جمهور ترکمنستان، کمیته دولتی این کشور در امور ورزش سازمان‌دهی و برگزاری مسابقات مذکور را بر عهده خواهد داشت.

گزارش‌های منتشر شده در برخی رسانه‏‌های ایران حاکی از آن است که با دعوت‏نامه فدراسیون فوتبال ترکمنستان تیم نوجوانان ایران برای حضور در تورنمنت ریاست جمهوری این کشور دعوت شده‏ که اگر تیم‏‌های حاضر در این مسابقات زیر 17 سال باشد، احتمال حضور تیم نوجوانان کشورمان در رقابت‏‌های مذکور وجود دارد.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار