امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۷:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38048
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۱
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) پارلمان لایحه ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) پارلمان لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعاده شده از سوی شورای نگهبان را مورد بحث و بررسی قرار داده و به منظور تامین نظر آن شورا با اصلاحاتی به تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، همه دستگاه‌های عضو ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز موظف شدند در چارچوب اولویت‌های تعیین شده برنامه‌های سالانه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز دستگاه متبوعه خود را برای بررسی و تصویب به ستاد ارائه کنند.

مجلس مقرر کرد ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در چارچوب اختیارات خود دستورالعمل نحوه گردآوری و جمع‌بندی آمار و اطلاعات دستگاه‌های مختلف را تصویب می‌کند.

وکلای ملت در ماده 14 مکرر یک مصوب کردند در مواردی که در راستای مبارزه با قاچاق، برای مبادله، حمل و نگه‌داری برخی کالاهای هدف قاچاق مقرراتی تعیین و به تصویب هیئت وزیران برسد لازم‌الاجرا و هرگونه اقدام بر خلاف این مقررات ممنوع و مرتکب حسب مورد به مجازات‌های مندرج در این قانون برای قاچاق کالا محکوم می‌شود.

همه دستگاه‌های عضو ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز موظف شدند در چارچوب اولویت های تعیین شده نسبت به ارائه برنامه‌های سالانه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز دستگاه متبوعه خود به ستاد جهت بررسی و تصویب آن اقدام کنند.

وکلای ملت مصوب کردند عرضه و فروش کالای قاچاق موضوع ماده 15 این قانون ممنوع است و مرتکب به حداقل مجازات‌های مقرر در این ماده محکوم می‌شود.

نمایندگان مجلس همچنین در ماده 17 این لایحه مصوب کردند وسایل نقلیه مورد استفاده در حمل قاچاق کالای موضوع ماده 15 این قانون، اعم از زمینی، دریایی و هوایی به شرح ذیل ضبط می‌شود:

الف-وسایل نقلیه سبک زمینی در صورتی که ارزش کالای قاچاق مکشوفه 10 میلیون تومان یا بیشتر باشد.

پ-وسایل نقلیه سبک هوایی و دریایی در صورتی که ارزش کالای قاچاق مکشوفه 90 میلیون تومان یا بیشتر باشد.

ت-وسایل نقلیه سنگین زمینی و نیمه‌سنگین هوایی و دریایی در صورتی که ارزش کالای قاچاق مکشوفه 150 میلیون تومان یا بیشتر باشد.

وکلای ملت در تبصره این ماده مصوب کردند در صورتی که وسیله نقلیه بلاصاحب یا صاحب متواری و یا مجهول‌المالک باشد، عین وسیله نقلیه به نهاد مأذون از سوی ولی‌فقیه تحویل می‌شود و یا با هماهنگی و اخذ مجوز فروش از نهاد مأذون کالای مزبور توسط سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی به فروش می‌رسد و وجوه حاصل از آن به حساب نهاد مأذون از سوی ولی فقیه واریز می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها