امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۳:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38050
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 40
علی سنگی، مدیرکل سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در مورد لغو مصوبه مجلس مبنی بر افزایش مرخصی ...

علی سنگی، مدیرکل سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در مورد لغو مصوبه مجلس مبنی بر افزایش مرخصی زایمان از 6 ماه به 9 ماه از سوی دولت خاطرنشان کرد: تمام مصوبات ۳ ماه اخیر دولت دهم دوباره در دولت جدید مورد بازبینی قرار خواهد گرفت که مصوبه افزایش مرخصی زایمان نیز از آن جمله است.

وی ادامه داد: در عین حال در مصوبه مجلس آمده است « دولت می‌تواند افزایش مرخصی زایمان را از 6 ماه تا 9 ماه برای افراد واجد شرایط لحاظ کند» و در قانون کلمه الزام برای دولت دیده نشده و اختیار اجرای آن به دولت داده شده است.

به گفته سنگی مجلس ردیف اعتبار و محل پرداخت مشخصی برای این مصوبه در نظر نگرفته است.

مدیرکل سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت در پاسخ به اینکه آیا لغو این مصوبه به معنی ایجاد ناهماهنگی در سیاست‌های کلان نظام در افزایش رشد جمعیت نیست گفت: ما معتقد نیستیم که قطع اجرای این مصوبه امتیاز مادران را کاملاً رد کرده چون فعلاً در مرحله بازبینی است و از طرف هیئت دولت هیچ چیزی به سازمان‌ها ابلاغ نشده است و شاید جزو مصوباتی باشد که بعد از بازبینی ردیف اعتباری برای آن در نظر بگیرند و اگر مجلس منابع مالی آن را تعیین کند قابل اجرا خواهد بود.

وی اظهار امیدواری کرد تا این مصوبه جزو امتیازاتی باشد که در سیاست‌های جدید جمعیتی برای مادران شاغل لحاظ می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها