امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۷:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38064
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد صادق اکبری با تشریح وظایف وزارت ورزش و جوانان در حوزه جوانان اظهار داشت: این وزارتخانه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد صادق اکبری با تشریح وظایف وزارت ورزش و جوانان در حوزه جوانان اظهار داشت: این وزارتخانه در حوزه جوانان متولی امور برنامه ریزی، سیاست گذاری و نقش ستادی است. قشر جوان نیازهای متنوعی مانند اشتغال، ازدواج، مسکن، هویت و غیره دارند که پرداختن به همه این موضوعات و حل آنها از عهده یک دستگاه خاص خارج است لذا قانونگذار برای همه این نیازها دستگاه‌های اجرایی را به عنوان متولی تعیین کرده است. وظیفه وزارت ورزش و جوانان برنامه ریزی، سیاست‌گذاری و نظارت بر اجرای آنها در دستگاه‌های دیگر است.

وی تصریح کرد: تقسیم وظایف در کشور ما بر مبنای موضوعات تخصصی است. به طور مثال وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه اشتغال و وزارتخانه‌های علوم و آموزش و پرورش در حوزه آموزش به فعالیت می‌پردازند. در حوزه جوانان نمی‌توان این امور را جدا کرده و در وزارت ورزش و جوانان به عهده گرفت بلکه وظیفه ما فعالیت ستادی و مدیریت راهبردی دستگاه های تخصصی نظام است.

اکبری افزود: با توجه به اینکه وزارت ورزش و جوانان در سطوح مختلف با جوانان ارتباط دارد و به صورت منظم وضعیت جوانان کشور را بررسی می‌کند، اطلاعات دقیق و خوبی در اختیار دستگاه‌های متولی امور جوانان قرار می‌دهد. البته برخی کارهای اجرایی در حوزه مشارکت‌های اجتماعی، سازمان‌های مردم نهاد یا طرح‌های الگویی که در ادامه طرح‌های ملی و در راستای نظام مدیریت راهبردی است ادامه خواهد داشت.

معاون ساماندهی امور جوانان در زمینه برنامه‌های آینده وزارتخانه  گفت: پیرو جلساتی که با آقای صالحی امیری در خصوص مباحث جوانان انجام شد، یکی از دغدغه‌ها و اولویت‌های سرپرست وزارت ورزش و جوانان ضرورت پرهیز از تصدی گری و استقرار مدیریت راهبردی همراه با مطالعه دقیق و نظارت بر عملکرد دستگاه های متولی امور جوانان است. برنامه‌ها و اقدامات انجام شده در حوزه ساماندهی امور جوانان به سرپرست وزارتخانه ارائه شد و برنامه‌هایی که قرار است در 6 ماه آینده در این حوزه انجام شود در قالب شناسنامه طرح‌ها ارائه شد.

وی در ادامه تشریح دیدگاه‌های سرپرست وزارت ورزش و جوانان افزود : برنامه‌ها و اقدامات در حوزه جوانان در سال‌های اخیر متمرکز بر مدیریت راهبردی در کشور بوده است و با توجه به دیدگاه آقای صالحی امیری این روند با تقویت و اهمیت بیشتری در حوزه مطالعات و پژوهش‌های راهبردی متناسب با نیازهای جوانان ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها