امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۳:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38095
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 105
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، با توجه به اینکه هم‌اکنون سومین دوره از جلسه هیئت وزیران در دولت یازدهم در حال برگزاری است اما باز هم جای برخی از ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، با توجه به اینکه هم‌اکنون سومین دوره از جلسه هیئت وزیران در دولت یازدهم در حال برگزاری است اما باز هم جای برخی از معاونان ریاست جمهوری از جمله رئیس سازمان محیط زیست در کرسی هیئت وزیران خالی مانده است.

به دنبال پیگیری‌‌های صورت گرفته مشخص شد که از محمدجواد محمدی‌زاده، رئیس سازمان محیط زیست در دولت دهم برای حضور در این جلسات دعوتی صورت نگرفته است.

این در حالی است که در اولین جلسه هیئت وزیران، جلسه‌ای که اکثر مسئولان دستگاه‌ها حضور داشتند، جای خالی سکان‌دار سازمان محیط زیست احساس ‌شد و در مورد دریاچه ارومیه مصوباتی مطرح و به منظور نجات این دریاچه و رسیدگی به وضعیت معیشت ساکنین این منطقه کارگروهی تشکیل شد.

سؤال اینجاست که آیا رسیدگی به مباحث زیست محیطی مستلزم حضور مسئولان این حوزه نیست و آیا محیط زیست به حدی مسئله پیش‌پا افتاده‌‌ای است که تاکنون سکان‌‌دار آن در دولت یازدهم مشخص و تعیین نشده است.

به گزارش فارس، اولین جلسه هیئت وزیران عصر روز یکشنبه مورخ 27 مرداد ماه سال جاری برگزار شد، در این جلسه که بیش از سه ساعت طول کشید، بعد از اظهارات رئیس‌جمهور و قرائت منشور اخلاقی دولت، تصمیمات و مصوباتی مهم اتخاذ شد که از جمله آنها مصوباتی برای بهبود وضعیت معیشت مردم و نجات دریاچه ارومیه است.

هیئت دولت در این جلسه مصوب کرد که کارگروه نجات دریاچه ارومیه با مسئولیت وزیر نیرو و عضویت وزرای جهاد کشاورزی، کشور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و نماینده معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ایجاد شود.

این کارگروه مأموریت یافت با استفاده از سوابق مطالعات و اقدامات قبلی به عمل آمده در این زمینه و بررسی‌های تخصصی و میدانی بیشتر، ظرف دو ماه راهکارهای نجات دریاچه ارومیه را تدوین و جهت تصمیم‌گیری نهایی به دولت ارائه کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها