امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۳:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38115
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 65
نادر غنی زاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی فارس اظهار داشت: در حال حاضر افراد کم توان جسمی به طور مثال نابینایان قادر به بهرمندی از خدمات دولتی در ...

نادر غنی زاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی فارس اظهار داشت: در حال حاضر افراد کم توان جسمی به طور مثال نابینایان قادر به بهرمندی از خدمات دولتی در محیط اینترنتی مانند رزرو بلیط قطار مسافرتی نیستند زیرا خدمات دولتی برای این قشر از افراد جامعه که از قضا به دلیل محدودیت های حرکتی بیشترین نیاز به خدمات الکترونیک را دارند فراهم نشده است.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر عدم وجود بانک اطلاعات یکپارچه مبتنی بر وب و کد ملی از تمامی محرومان و افرادکمتر برخوردار در جامعه اعم از معلولان، آسیب دیدگان اجتماعی و زنان سرپرست خانوار موجب شده که توزیع تخصصی و عادلانه منابع میان این افراد و طی کردن چرخه توانمند سازی به منظور دست یابی به زندگی مستقل برای آنها فراهم نباشد.

این کارشناس ارشد در حوزه توانبخشی ادامه داد: ورود فناوری های نوین و بهره برداری حداکثری از محیط های الکترونیک، وزارت کار و امور اجتماعی دولت تدبیر و امید را به سوی ایجاد انضباط رفاهی و توانمند سازی حداکثری افراد کم توان جامعه هدایت خواهد کرد.

غنی زاده گفت: یادآور می شود، خلاء وجود نظام یکپارچه خدمات رفاهی در کشور منجر به فربه شدن برخی افراد جامعه هدف دستگاه های رفاهی و ضعیف تر شدن بسیاری دیگر از آنان شده است.

وی افزود: بدیهی است استقرار سیاست و نگاه کل نگر در حوزه رفاه اجتماعی خواهد توانست شکاف میان دستگاه های رفاهی در کشور را از میان برده و نظام یکپارچه رفاه و تامین اجتماعی را در کشور مستقر کند.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها