امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۰۸:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38129
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «بی بی سی»، هزاران نفر از سیاهپوست‌های آمریکا در پنجاهمین سالگرد سخنرانی تاریخی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «بی بی سی»، هزاران نفر از سیاهپوست‌های آمریکا در پنجاهمین سالگرد سخنرانی تاریخی «مارتین لوتر کینگ»، رهبر سیاهپوست جنبش حقوق مدنی آمریکا، در واشنگتن راهپیمایی کردند.

افرادی که در این راهپیمایی شرکت کردند خواستار ایجاد فرصت‌های شغلی، تضمین حق رأی همه شهروندان و جلوگیری از کاربرد خشونت‌آمیز سلاح‌های گرم شدند.
«اریک هولدر» دادستان کل آمریکا و نخستین آفریقایی تبار است که به دادستانی کل آمریکا منصوب شد، با سخنرانی در این مراسم گفت که «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا و وی، پست‌های خود را مدیون کسانی هستند که در سال 1963 همراه با مارتین لوتر کینگ در راهپیمایی تاریخی در واشنگتن شرکت کردند.

مادر «تریون مارتین» نوجوان سیاه پوستی بود که سال گذشته در «فلوریدا» به ضرب گلوله «جرج زیمرمن» یک نگهبان سفید‌پوست از پا در آمد در راهپیمایی سخنرانی کرد.
قاتل این نوجوان سیاهپوست به صورت ناعادلانه تبرئه شد و مادر مارتین ضمن تقاضا برای اصلاح قوانین استفاده از سلاح‌های گرم گفت: او تنها پسر من نیست، او پسر همه ماست و باید برای دفاع از فرزندانمان مبارزه کنیم.

به گزارش «بی بی سی»، راهپیمایی روز شنبه، پنج روز پیش از سالگرد راهپیمایی و سخنرانی تاریخی مارتین لوتر کینگ در 28 اوت 1963 انجام شد.

مارتین لوتر کینگ در این روز در جمع 250 هزار نفر که در برابر بنای یادبود «آبراهام لینکلن» در واشنگتن گردهم آمده بودند، سخنرانی معروف خود را ایراد کرد.
وی در این سخنرانی درباره رویای خود برای برقراری برابری نژاد، ایجاد فرصت های شغلی و ایجاد صلح صحبت کرد و گفت: رویایی دارم که چهار فرزند خردسال من روزی در کشوری زندگی کنند که نه بر اساس رنگ پوستشان که بر اساس شخصیتشان مورد قضاوت قرار بگیرند.

«مارتین لوتر کینگ سوم»، پسر ارشد کینگ در مراسم شنبه خطاب به تجمع کنندگان گفت: کار به پایان نرسیده است. سفر به پایان نرسیده است. ما می توانیم و باید بیشتر از این انجام دهیم.
بر اساس این گزارش، اوباما که نخستین رئیس‌جمهور سیاهپوست آمریکا محسوب می‌شود قرار است روز چهارشنبه در مراسم یادبود سخنرانی تاریخی مارتین لوتر کینگ صحبت کند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که قرار است ناقوس کلیساها در آمریکا در ساعت 15:00 روز چهارشنبه، در سالگرد سخنرانی مارتین لوترکینگ به صدا در آید.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها