امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۵:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38137
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 107
اکبر صحرایی نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره اینکه شنیده شده موسسه نمایشگاه‌های ...

اکبر صحرایی نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره اینکه شنیده شده موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی هزینه بلیط هواپیمایی 3 نویسنده در حوزه‌های مختلف را تقبل کرده، شما هم یکی از نام‌های عنوان شده هستید، اما قرار است هزینه بلیط از سوی موسسه و مابقی هزینه‌ها بر عهده خود نویسنده باشد آیا شما در این صورت حاضر به شرکت خواهید بود، اظهار داشت: به صورت رسمی چیزی به بنده ابلاغ نشده، البته صحبت‌های ابتدایی شده است، سال گذشته هم چنین موضوعی مطرح و پس از آن کنسل شد از این رو امسال پس از مطرح شدن دوباره موضوع، من آن را قطعی نمی‌گیرم.

وی با اشاره به اینکه چنین موضوعی عنوان شده اما نتیجه قطعی به بنده اعلام نشده در پاسخ به اینکه اگر موسسه بلیط شما را تقبل کند و سایر هزینه‌ها برعهده شما باشد حاضرید به فرانکفورت بروید، توضیح داد: من اطلاعی درباره جزئیات ندارم، اما اگر اینگونه باشد بعید می‌دانم در این نمایشگاه شرکت کنم.

وی افزود: سال گذشته مبنا اینگونه نبود اما باز هم سفر لغو شد.

این نویسنده درباره اینکه حضور تحت حمایت نویسندگان از سوی ارشاد در این نمایشگاه چه کمکی به ادبیات و ارتقای داستان خواهد کرد، افزود: وقتی نویسنده‌ای برای نمایشگاه‌ها دعوت می‌شود اگر به مانند سایر کشورها با حمایت باشد تاثیر خوبی دارد اما اگر مبنا تقسیم هزینه‌ها باشد فکر می‌کنم بیشتر باعث مشکلاتی می‌شود، اما باید برنامه‌ریزی زیربنایی صورت گیرد، اگر نویسندگان شاخص انتخاب می‌شوند قطعا باید نوع برخورد با آنها هم در خور شان باشد.

به گفته این نویسنده، متاسفانه حوزه فرهنگ و ادبیات ما نقشه راه ندارد، اگر برنامه‌ریزی درازمدت باشد تاثیر خوبی خواهد داشت، اما اگر مقطعی باشد و چند نویسنده را بفرستیم و گزارش کار ارائه دهیم تاثیرات منفی بیشتری دریافت می‌کنیم.

سه نویسنده‌ای که نام‌ آنها برای حضور در نمایشگاه فرانکفورت اعلام شده عبارتند از عرفان نظر آهاری‌، ابراهیم حسن‌بیگی و اکبر صحرایی هستند.

اکبر صحرایی از جمله این نویسندگان است، از وی تاکنون دو کتاب «کاش کمی بزرگتر بودم» و «معمای کانال ماهی» به زبان انگلیسی منتشر شده است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها