امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۰۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38138
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 164
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایشگاه دائمی «آثار منتخب مسابقات جشنواره صنعت چاپ» با همکاری سازمان توسعه تجارت جهانی در ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایشگاه دائمی «آثار منتخب مسابقات جشنواره صنعت چاپ» با همکاری سازمان توسعه تجارت جهانی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپا شده است.

این سالن به مدت دو سال و از روزهای شنبه تا چهارشنبه در ساعات اداری میزبان علاقه‌مندان خواهد بود به همین منظور آثار برگزیده دوازدهمین دوره مسابقات تخصصی صنعت چاپ نیز در این سالن به نمایش گذاشته می‌شود.

* جلیلیان: برپایی جشنواره‌های چاپ در افزایش رشد دانش اهالی این صنعت تأثیرگذار است

بر مبنای این گزارش، سید قاسم جلیلیان، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران استان قزوین معتقد است، برگزاری جشنواره یک ضرورت برای ارتقای سطح کیفی کارهای چاپی است زیرا ضمن ایجاد یک رقابت سازنده، به رشد این صنعت در کل کشور نیز کمک بسیاری می‌کند.

به گفته وی، یکی دیگر از دلایل اهمیت جشنواره صنعت چاپ طرح مباحث تخصصی و ارتقای دانش چاپی میان اهالی این صنعت است.

این چاپخانه‌دار با اشاره به برگزاری جشنواره در استان‌های کشور، بیان کرد: برخی شهرها گله داشتند که وزارت ارشاد به برگزاری جشنواره چاپ در منطقه‌شان توجهی ندارد و خوشبختانه گویا امسال این رویداد در استان‌هایی که آثارشان به حد نصاب برسد، برگزار می‌شود.

وی معتقد است، در صورت برگزاری این رویداد در استان‌ها، کیفیت آثار شهرستان‌ها نیز ارتقا می‌یابد و این به نفع کل کشور و هم چنین رشد صادرات است.

جلیلیان همچنین از برگزاری جشنواره صنعت چاپ در استان قزوین پس از برگزاری جشنواره ملی در مهر سال آینده خبر داد و گفت: سال‌های گذشته آثار جشنواره‌های استانی را داوران همان منطقه بررسی می‌کردند و گویا امسال قرار است داوران جشنواره ملی این ارزیابی را انجام دهند در حالی که به نظر من بهتر است داوران ملی و استانی در کنار هم آثار را در سطح هر استان داوری کنند.

* وزارت ارشاد وام‌های کم بهره و بلند مدت برای نوسازی دستگاه‌ها به چاپخانه‌داران ارائه دهد

رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران استان قزوین در ادامه سخنان خود به مشکلات صنعت چاپ اشاره کرد و افزود: به نظر می‌رسد صنعت چاپ نیز هم چون ما چاپخانه‌داران پیر و فرتوت شده چراکه در حال حاضر کمتر چاپخانه‌داری امکان نوسازی دستگاه‌های خود و به تبع آن ارتقای کیفیت کارهایش را دارد.

وی عنوان کرد: ما به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهاد دادیم، وام‌های کم بهره و بلند مدت برای نوسازی دستگاه‌ها به چاپخانه داران بدهند زیرا ارائه تسهیلات به شکل سرمایه در گردش و مدت بازپرداخت یک ساله نمی‌تواند کمک زیادی به اهالی این صنعت کند.

جلیلیان همچنین از مسئولان خواست وعده خود مبنی بر پرداخت مابه التفاوت هزینه‌های چاپخانه‌داران پس از هدفمندی یارانه‌ها را عملی کنند.

این عضو خانواده صنعت چاپ در پایان برگزاری دوره‌های آموزشی را برای رشد این صنعت ضروری دانست و گفت: در صورت استمرار دوره‌های آموزشی برای جوانان و همچنین شاغلان صنعت چاپ می‌توان در آینده ضمن ارتقای کیفیت کارهای چاپی، به توسعه صادرات نیز امیدوار بود.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها