امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38139
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 60
 مرتضی حیدری، مشاور اقتصادی مدیرعامل و مدیر بازرگانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» ...

 مرتضی حیدری، مشاور اقتصادی مدیرعامل و مدیر بازرگانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» درباره تولید عروسک‌های ایرانی در کشور، بیان داشت: برای تولید عروسک‌های ایرانی «دارا و سارا» کماکان مشغول مذاکره با تولیدکننده داخلی و واردکنندگان برای ورود این عروسک‌ها به داخل کشور هستیم.

وی در پاسخ به پرسشی دیگر که آیا تا پایان سال جاری شاهد تولید عروسک‌های ایرانی در کشور خواهیم بود، اضافه کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز امیدوار است تا پایان امسال به تولید عروسک‌های ایرانی بپردازد اما خرید هم از خارج خواهیم داشت.

حیدری ادامه داد: عروسک‌های «دارا و سارا» در گذشته در کشور چین تولید شده است به همین منظور تا انتقال دانش و تکنولوژی لازم برای تولید عروسک و اسباب‌بازی در کشور، نیاز خود را از این کشور تأمین خواهیم کرد.

وی در پاسخ به پرسشی دیگر که چه تعداد عروسک از کشور چین خریداری خواهد شد، افزود: حداقل 15 هزار عروسک «دارا» و 15 هزار عروسک «سارا» تا قبل از سال 93 از کشور چین خریداری و در فروشگاه‌ها و مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به مخاطبان این عرصه، ارائه می‌شود.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها