امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۱۷:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38140
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 67
«نیما میگلی» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: انیمیشن 83 دقیقه‌ای «رستم و برزو» براساس کتاب برزونامه به کارگردانی نیما میگلی و کامیار ...

«نیما میگلی» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: انیمیشن 83 دقیقه‌ای «رستم و برزو» براساس کتاب برزونامه به کارگردانی نیما میگلی و کامیار خسروی در مرکز صبا (اداره پویانمایی) تولید وهم اکنون در کنداکتور شبکه پویا قرار گرفته است.

وی افزود: در ساخت این انیمیشن، دقت و وسواس ویژه‌‌ای به ‌کار بردیم و تلاش کردیم این ‌کار شبیه انیمیشن‌هایی تاکنون با این موضوعات ساخته شده است، نباشد.

وی با اشاره به این‌که این فیلم برای گروه سنی نوجوان و بزرگسال است، اظهار کرد: از لحاظ تکنیک کار، تلاش کردیم از گرفتن انیمیشن‌های غربی که بسیار قوی و با کیفیت طراحی شده‌اند، استفاده کنیم تا برای مخاطبان جذاب باشد.

میگلی درباره‌ چگونگی کاربرد تخیل و فانتزی در انیمیشن (رستم و برزو) عنوان داشت: داستان‌های شاهنامه را با کمی اغراق به تصویر کشیدیم و تخیل و فانتزی را نیز که لازمه‌ انیمیشن است، به آن اضافه کردیم تا به جذابیت اثر بیفزاییم، همچنین صحنه‌های مهیج و تصویر غول و دیو در آن به ‌کار بردیم.

وی با اشاره به این ‌که حرکت کاراکتر‌ها به ‌صورت رتوسکپی و بر پایه حرکات زنده است و در بخش‌‌هایی نیز از موشن کپچر استفاده کردیم، گفت: تلاش کردیم کاری خلاقانه و متفاوت نسبت به کارهای پیشین ارایه دهیم، چندین ‌بار کار را ویرایش کردیم و سرسری از آن نگذشتیم، تنها سرعت برای ما ملاک نبود، بلکه کیفیت را سرلوحه‌ خود قرار دادیم.

این کارگردان در پایان خاطرنشان کرد: می‌خواستیم یک کار(ایرانی خوب) ارایه دهیم، تا هنگامی که بینندگان این انیمیشن را می‌بینند، ابهاماتی که درباره‌ ضعف انیمیشن‌های ایرانی در ذهنشان هست، از بین برود.

انیمیشن سینمایی «رستم و برزو» یکشنبه 3 شهریور ساعت 21 از شبکه پویا پخش می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها