امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۱۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38141
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 122
«شهرام یادگاری» حائز مدرک درجه سه طرح ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

«شهرام یادگاری» حائز مدرک درجه سه طرح ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس طبقه‌بندی و ارزیابی قاریان قرآن را امری ضروری دانست و گفت: تا پیش از این تنها راه تعیین سطح قاریان قرآن شرکت در مسابقات بود و در مسابقات هم فقط سه نفر اول مطرح می‌شدند، در حالی که نفر اول تا پانزدهم مسابقات تفاوت چندانی با هم ندارند، از این رو طرح ارزیابی می‌تواند راه جدیدی برای تعیین سطح قاریان قرآن کریم باشد.

باید برای برگزیدگان طرح ارزیابی شرایط تلاوت در محافل فراهم شود

وی با اشاره به اینکه باید برای خروجی‌های طرح، شرایط تلاوت در محافل متعدد قرآن کریم فراهم شود، گفت: طرح ارزیابی قاریان به شرطی طرح خوبی است که از قاری برگزیده مطابق سطحی که دارد در محافل قرآنی استفاده شود، زیرا یکی از دلایل استقبال قاریان قرآن از مسابقات همین موضوع مطرح شدن و تلاوت در محافل قرآنی است و در صورت تحقق این امر قاریان قرآن دیگر برای مسابقات سر و دست نمی‌شکنند.

روند برگزاری طرح مطلوب است

این قاری قرآن کریم در خصوص روند برگزاری طرح ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن کریم گفت: روند برگزاری طرح روند مطلوبی است زیرا قاری در ابتدای کار فیلمی از تلاوت خود را برای دبیرخانه طرح ارسال می‌کند، این امر سبب می‌شود تا افراد بهترین کار خود را به دبیرخانه طرح ارائه دهند، البته مدرک فرد را با این فیلم نمی‌دهند و قاریان قرآن در آزمون‌های نظری و عملی هم مورد سنجش قرار می‌گیرند.

طرح ارزیابی سبب پرداختن قاریان قرآن به حفظ و تفسیر می‌شود

یادگاری در خصوص مفاد آزمون نظری طرح گفت: یک قاری خوب و ممتاز باید به تمام علوم مرتبط با قرآن مانند صرف و نحو، حفظ، ترجمه و تفسیر آشنایی داشته باشد، از این رو به نظر من مفاد آزمون به درستی انتخاب شده بود و حتی شاید ضروری باشد در این زمینه‌ها کمی سخت‌تر گرفته شود زیرا اغلب قاریان قرآن کمتر به موضوع حفظ می‌پردازند و بسیاری از آنان با تفسیر قرآن بیگانه‌اند از این رو طرح ارزیابی، قاریان را با این علوم آشنا می‌کند.

این برگزیده طرح ارزیابی در خصوص آزمون عملی این طرح گفت: من در گروه قاریان درجه 3 شرکت کرده بودم و مفاد آزمون عملی ما به این صورت بود که باید یک صفحه و نیم تلاوت تحقیق و سه صفحه تلاوت ترتیل ارائه می‌کردیم. به نظر من مفاد آزمون عملی هم به درستی انتخاب شده بود زیرا در تلاوت‌ها قطعات سخت و مهم قرآن انتخاب شده بود.

باید امتیازات و تسهیلات طرح ارزیابی محقق شود

یادگاری در خصوص امتیازات و تسهیلات طرح ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن کریم گفت: شغل من آزاد است و دلیل حضورم در طرح ارزیابی این بود که بتوانم با پشت سر گذاشتن این طرح در محافل قرآنی بیشتر شرکت کنم اما شاید بسیاری از قاریان قرآن شرایط من را نداشته باشند و تسهیلات طرح مانند اعطای مدرک معادل دانشگاهی به درد آنان بخورد، از این رو ضروری است مسئولان برای تحقق این امتیازات تلاش کنند البته من خود را از مسئولان هیچ‌گاه طلبکار نمی‌دانم اما باید آنها هم به وظایف و وعده‌های خود عمل کنند.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها