امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۳:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38143
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۰
تعداد بازدید: 188
حمیدرضا آصفی سخنگوی سابق وزارت امور خارجه که در رفع تعلیق فدراسیون در سال 2006 نقش پررنگی ایفا کرد، با اشاره به تلاش فدراسیون فوتبال برای گرفتن ...

حمیدرضا آصفی سخنگوی سابق وزارت امور خارجه که در رفع تعلیق فدراسیون در سال 2006 نقش پررنگی ایفا کرد، با اشاره به تلاش فدراسیون فوتبال برای گرفتن میزبانی جام ملت‌های سال 2019 گفت‌وگویی را با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس انجام داد که در ادامه متن آن را می‌خوانیم:

فارس: فدراسیون فوتبال در تلاش است تا میزبانی جام ملت‌‌های سال 2019 را برای کشورمان کسب کند، آیا حاضر هستید بنا به نفوذ خود در این ارتباط به فدراسیون فوتبال کمک کنید؟

راجع به گرفتن میزبانی جام ملت‌های 2019 آسیا اگر از سوی فدراسیون فوتبال از من درخواستی بشود که کمکی کنم، حتما کمک خواهم کرد.

فارس: به نظر شما ایران این توانایی را دارد که میزبانی جام ملت‌های آسیا در سال 2019 را کسب کند؟

اگر لابی خوب کنیم بله دارد، گرفتن میزبانی جام ملت‌های آسیا کار آسانی نیست اگرچه حق ماست، یعنی ایران استحقاقش را دارد که چنین میزبانی را کسب کند ولی کار بسیار سخت و پیچیده‌ای است. یعنی باید یک رابطه جدی را با کشورهای تاثیرگذار و همچنین دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا ایجاد کرد. اگر بخواهیم میزبانی جام ملت‌‌های سال 2019 را کسب کنیم باید از الان روی آن کار کرد و فکر می‌کنم با توجه به حضور دولت جدید و با توجه به فضایی که در ابعاد بین‌‌المللی به وجود آمده می‌شود این میزبانی را گرفت ولی کار جدی را می‌طلبد.

فارس: از شما چه کمکی برمی‌آید تا به فدراسیون فوتبال بکنید تا میزبانی جام ملت‌های آسیا را کسب کند؟

ما که بر اساس فرضیات صحبت نمی‌کنیم ولی اگر روزی از ما کمک بخواهند حتما ما در خدمتشان هستیم.

فارس: در سال 2000 هم ایران در زمان تصدی‌گری محسن‌ صفایی فراهانی در فدراسیون فوتبال برای گرفتن میزبانی جام ملت‌های آسیا درخواست داده بود فکر می‌کنم شما آن زمان هم عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال بودید.

من زمان آقای صفایی‌فراهانی عضو هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال نبودم. زمان آقای دادکان عضو هیئت رئیسه بودم.

فارس: در آن مقطع صحبتی مطرح شد که برای گرفتن میزبانی جام ملت‌های آسیا اقدام کنید؟

زمان آقای دادکان ما بحثی در خصوص گرفتن میزبانی جام ملت‌های آسیا نداشتیم، اما اگر آن را مطرح می‌کردیم با توجه به تیم قوی فدراسیون آن موقع حتما میزبانی جام ملت‌های آسیا را می‌گرفتیم. فکر می‌کنم قوی‌ترین هیئت رئیسه تاریخ فدراسیون فوتبال کشور همان موقع بود.

فارس: به نظر شما فدراسیون فوتبال در اولین اقدام اساسی برای گرفتن میزبانی جام ملت‌های آسیا باید چه کار کند؟

به نظر من یکسری افرادی را که در این حوزه تجربه دارند، دعوت بکند با اینها یک جلسه‌ای بگذارد افرادی مثل دکتر دادکان، مثل آقای شریعتمداری که آن موقع وزیر بود و همزمان عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال هم محسوب می‌شد برخی از افراد که در مجلس و کمیسیون ورزش هستند آنها را بخواهد، یک تیم ورزشی را به وجود بیاورد، 10-12 نفر زیر نظر سرپرست وزارت ورزش یعنی آقای صالحی بنشینند و شرایط گرفتن میزبانی را و کارهایی که باید در این حوزه انجام بدهند را بررسی کنند. در وهله نخست هم فدراسیون فوتبال خودش را بی‌نیاز از نظر نخبگان نداند. از کانال‌های رسمی وارد قضیه نشویم این خیلی مفید به فایده نیست. یک جلسه‌ای را برقرار کند با آنهایی که صاحب‌نظر هستند گفتم مثل آقای دادکان و دوستان دیگر که می‌توانند در این زمینه کمک شایانی بکنند. بعد از آن بر اساس داده‌هایی که داده می‌شود قدم‌های بعدی را فدراسیون می‌تواند برای گرفتن میزبانی جام ملت‌های آسیا در سال 2019 بردارد.
انتهای پیام/ی
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها