امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۸:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38154
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۰
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، «محمودرضا سجادی» سفیر ایران در مسکو می‌گوید ایران در مذاکرات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، «محمودرضا سجادی» سفیر ایران در مسکو می‌گوید ایران در مذاکرات هسته‌ای، از مواضع و اصول خود عدول نخواهد کرد.

سجادی در مصاحبه با این خبرگزاری، گفت: کما فی السابق، پیشرفت مذاکرات کاملا به حسن نیت غربی‌ها بستگی دارد.

وی افزود: ما در گذشته هم بر این موضوع تاکید کرده‌ایم. ما یک قدم از حقوق مشروعمان عقب نخواهیم نشست.

پیشتر گزارش‌هایی منتشر شده بود مبنی بر اینکه دور جدید مذاکرات هسته‌ای بین ایران و 1+5 احتمالا در ماه شهریور برگزار می‌شود. با این وجود، این موضوع به زمان مشخص شدن تیم جدید مذاکره‌کننده ایران، بستگی دارد.
سجادی در ادامه با اشاره به تحولات سوریه و احتمال حضور ایران در نشست بین‌المللی «ژنو 2» گفت: ما بر لزوم حضورمان در این نشست تاکید داریم. ایران کشوری تاثیرگذار در منطقه است و می‌تواند نقشی سازنده ایفا کند.
وی در مورد اینکه آیا ایران حاضر با قطر و عربستان در این مورد در مذاکرات ژنو 2 بر سر یک میز حاضر شود، گفت نمی‌داند که این دو کشور به نشست دعوت شده‌اند یا نه، اما «در هر صورت، فکر می‌کنیم که ما می‌توانیم نقشی مهم ایفا کنیم و به این جهت به حضور در این نشست نگاهی بسیار جدی داریم.
سفیر ایران در روسیه با ابراز امیدواری نسبت به برگزاری هرچه سریعتر این نشست، گفت: مخالفان سوری هیچ اشتیاقی برای حضور در این نشست نشان نمی‌دهند.
وی افزود: این امر دو دلیل دارد. اول آنکه مخالفان متحد نیستند و نمی‌توانند به یک موضع واحد برسند. دوم اینکه مخالفان اخیرا با شکست‌های متعدد روبرو شده‌اند. آن‌ها تصور می‌کنند که اگر در این نشست حضور پیدا کنند، ضعیف به نظر می‌آیند.
سجادی با بیان اینکه به نظر نمی‌رسد آمریکا و اروپا نسبت به حضور در این نشست جدی باشند، گفت غرب تنها به حمایت لفظی از این نشست، بسنده کرده و در عمل همچنان به ارسال سلاح به سوریه ادامه می‌دهد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها