امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38164
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 99
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید حسین ذوالانوار نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید حسین ذوالانوار نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در نطق میان دستور خود در صحن علنی با بیان اینکه حماسه سیاسی و انتخاب دکتر روحانی به خواست خدا مبارک است، اظهار داشت: جناب آقای روحانی جنابعالی، روحانی مضاعف هستید و بر اساس آیه 22 سوره توبه روحانی شدید.

وی افزود: کلیدی که جنابعالی به مردم نشان دادید، حتما کلید تدبیر و توکل به خداست، نه کلید چوبین، به ویژه در تولید معرفت، بصیرت، علم و فناوری، عزت، قدرت و ثروت.

وی با بیان اینکه امید است آقای روحانی در پایان دوره خود مثبت و درخشان ارزیابی شود، افزود: آقای رئیس جمهور در بخش سخت‌افزاری چند مصداق باید مورد توجه قرار گیرد که از جمله می‌توان به دکل‌های حفاری خشکی تحریمی که در صنایع توسط پروژه‌های دانشگاهی، ساخته و تحویل شد و امتحان آن نیز به گواهی خود وزارت نفت بسیار خوب پس داده شد اشاره کرد، این در حالی است که قرارداد ساخت 12 دکل با سازنده‌های فوق مختلف بسته شد اما بعد از حدود 2 سال قرارداد ابلاغ نمی‌شود، علت چیست؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: حدود 15 سال است که چراغ‌ها و ابزار برقی ضد انفجاری برای پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌های کشور تولید می‌شود و پالایشگاه اراک نیز به منظور توسعه خود قراردادی با شرکت سازنده داخلی منعقد کرد و پیش‌پرداخت نیز پرداخت کرد، اما شیرینی خرید از خارج برای برخی از مدیران وسوسه پیش آورد و قراردادهای بعدی را با خارجی‌ها بستند و تولیدکننده بومی متعجب و سرگردان ماند.

ذوالانوار تصریح کرد: در بخش خودروسازی ای سی یو یا همان مغز مدرن بومی‌سازی شد و با ایران خودرو قرارداد بسته شد، ولی مجددا همان شیرینی خرید از خارج تولید بومی را ناکام گذاشت.

وی همچنین با اشاره به کارخانجات تولید تلفن همراه در کشور ادامه داد: پنج کارخانه ساخت گوشی همراه در کشور آغاز به کار کرد، اما سلطان موبایل و همراهان وی سبب تعطیلی 4 کارخانه شدند.

وی خطاب به رئیس جمهور اضافه کرد: جناب آقای روحانی از این مصادیق بسیار است، اما در دولت شما پیشگامان صنعت مانند آقایان جهانگیری، زنگنه و نعمت‌زاده حضور دارند و نمایندگان مردم نیز بر آنها نظارت می‌کنند، ملت می‌بینند که آقایان جهانگیری، زنگنه، نعمت زاده و واعظی با تولید چه خواهند کرد.

نماینده مهریز با اشاره به مشکلات فرهنگی کشور بیان داشت: انقلاب اسلامی، یک انقلاب معنوی و فرهنگی است و مزیت نسبی آن در پهنه جهان، فرهنگی و دینی بودن آن است، تهاجم غرب بر نسل جوان به وسیله مواد مخدر، فرهنگ و هنر مخرب، اثرات وسیعی داشته که دشمن را به ارائه پرجاذبه‌تر خود تشویق می‌کند به طور ی که رهبر معظم انقلاب در سخنان خود در ششم آبان ماه سال 89 فرمودند که آنچه من را عمیقا نگران می‌کند، مسائل فرهنگی است حال بیاد ببینیم که وضعیت مدافعان ارزش‌ها در حوزه فرهنگ کشور چگونه خواهد بود.
وی با اشاره به تعداد اساتید دروس معارف و طلاب نسبت به دانش‌آموزان و دانشجویان گفت: در بین 12 میلیون دانش‌آموز، 8 هزار طلبه روزانه یک ساعت برای نماز و تعداد قلیلی نیز برای درس در مدارس حاضر می‌شوند، یعنی به ازای هر 1500 دانش‌آموز، یک طلبه به مدت یک ساعت، در روز حضور دارد، و این نسبت برای دانشگاه آزاد با 5 هزار دانشجو به ازای یک طلبه است و دانشگاه‌های دولتی نیز دست کمی از این ندارند.
نماینده مهریز ادامه داد: هزینه یک دانشجوی علوم انسانی در مقطع کارشناسی 5/2 میلیون تومان، در همان رشته برای دانشجوی ارشد 5/5 میلیون تومان و برای دانشجوی دکترای علوم انسانی 7/14 میلیون تومان است که متقابلا هزینه طلاب در مقاطع و سطوح دو و سه و چهار یعنی از طلبه‌ای که 6 تا 15 سال در مقطع دکترا درس خوانده، به طور متوسط 440 هزار تومان در سال 91 بوده است.
ذوالانوار با اشاره به وضعیت مساجد کشور خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد مساجد کشور 85 هزار باب است، که 50 هزار مسجد، روخانی ندارد.
وی با اشاره به زندگی طلاب بسیار سخت طلاب خاطرنشان کرد: در حال حاضر طلاب مجرد ماهانه حدود 170 هزار تومان و طلاب متاهل خارج خوان حدود 370 هزار تومان از جمع مراجع عظام حقوق دریافت می‌کنند، به راستی مسئولیت مجلس و دولت در برابر طلاب چیست.
عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در تاریخ 29/7/89 که فرمودند «امروز جوانان ایران مورد آماج شبهات دینی و سیاسی هستند و هدف دشمن این است که پشتوانه‌های نظام را از بین ببرد»، گفت: دو جریان عظیم نظام اسلامی و در دل آن جریان حوزه‌های علمیه دو جریان مرتبط هستند و سرنوشت آنها یکی است و این را همه بدانند که دولت‌ها موظف هستند که این هزینه‌ها را پرداخت کنندف چراکه نظام به حوزه مدیون و حوزه نیز نیازمند حمایت نظام است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها