امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۰:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3817
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۳
تعداد بازدید: 147
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد امروز (دوشنبه) در نشست پرسش و پاسخ ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد امروز (دوشنبه) در نشست پرسش و پاسخ دانشجویی در دانشگاه شهید بهشتی در پاسخ به سؤالی در خصوص نظر جامعتین در انتخابات آینده اظهار داشت:‌ اراده جامعه مدرسین به حوزه علمیه قم و جامعه روحانیت مبارز به عنوان دو مرجع علمی و سیاسی بر این است که راه را برای پیروزی نیروهای انقلاب در انتخابات آینده فراهم کند، لذا جامعتین تصمیم مقتضی را اتخاذ می‌کند و بنده با احترام به تصمیم این دو مقام حرکت می‌کنم.

وی افزود: با احترام و اعتماد به مرجعیت جامعتین و با اعتقاد به ضرورت فراهم آوردن بستر پیشرفت گفتمان نظام، امیدوارم بتوانیم حرکت خوبی داشته باشیم.

نایب رئیس اول مجلس ادامه داد: اگر ضرورت رسیدگی به اجماع در اصولگرایان وجود داشته باشد راه برای رسیدن به آن هموار می‌شود.

وی در پاسخ به سوالی در مورد سیاست خارجی گفت: در قلمرو سیاست خارجی در مجموع باید با اتکا بر برنامه تعریف‌شده‌ای در راستای حفظ منافع ملی در بالاترین سطح تعامل با جامعه جهانی قدم برداشت.

ابوترابی فرد با بیان اینکه باید تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد، افزود: امروز هیچ نظام سیاسی در دنیا وجود ندارد که در برابر گفتمان یکجانبه‌گرایانه آمریکا سر خضوع داشته باشد و ما باید از این فرصت استفاده کنیم.

وی در خصوص ارتباطش با جبهه پایداری گفت: تعداد قابل توجهی از نیروهای متمایل به جبهه پایداری نسبت به حضور بنده ابراز تمایل کردند و الان هم در ستادهای بنده حضور دارند.

وی در پاسخ به سؤالی اظهار داشت:‌در هیئت دولت آینده باید از تمام ظرفیت مدیریتی کشور استفاده کرد؛ بنده با توجه به حضورم در مجامع دانشگاهی و ارتباط چهره به چهره با افراد دانشگاهی و حضورم در مجلس و همچنین ارتباطم با مسئولین از یک شناخت نسبی در مورد ظرفیت کشور برخوردارم.

ابوترابی فرد با بیان اینکه امروز به دلایل گوناگون باید دانش هسته‌ای را در اختیار داشت، اضافه کرد: باید در مسیر دفاع از منافع ملی گام برداشت و تحریم‌ها را از فراروی ملت ایران کنار زد و بنده این موضوع را غیرممکن نمی‌دانم.

ابوترابی فرد در مورد برنامه‌هایش برای ادامه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها هم گفت: این قانون را، قانونی مترقی می‌دانم و البته این قانون یکی از محصولات مشترک مجلس دولت بود؛ اگر در اجرای قانون به درستی عمل می‌شد امروز با برخی چالش‌ها روبرو نبودیم.

وی با بیان اینکه مهمترین مسئله کشور توجه به تولید است، افزود: باید به این موضوع توجه داشت و به دنبال کنترل تورم و نرخ ارز باشیم.

عضو ائتلاف پنجگانه اصولگرایان در بخش دیگری از سخنانش گفت: بنده در دولتم از نیروهایی استفاده می‌کنم که از توانایی و شایستگی لازم برای اداره حوزه مسئولیت خود برخوردار باشم.

وی در پاسخ به سؤالی در مورد برنامه‌هایش برای علوم انسانی گفت: ما در حوزه علوم انسانی به باورهای روشنی اعتقاد داریم لذا بنده در این حوزه از راهبرد نظام حمایت می‌کنم؛ امروز جامعه دانشگاهی از ظرفیت بالایی برخوردار است که باید از این ظرفیت در علوم انسانی هم استفاده کرد.

وی در پاسخ به سوال دیگری اظهار داشت: در انتخابات آینده سلایق سیاسی حضور فعال خواهند داشت و شاهد مشارکت حداکثری خواهیم بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها