امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۶:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38171
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز دوشنبه پارلمان، لایحه مبارزه ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز دوشنبه پارلمان، لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز (اعاده شده از شورای نگهبان) را بررسی کردند.

برچین اساس ماده 33 لایحه مذکور با نظر مثبت نمایندگان و برای تامین نظر شورای نگهبان به تصویب رسید و طبق این ماده هر گاه در زمان کشف جرم، قاچاق دستگاه کاشف اجرایی یا سازمان مامور وصول درآمدهای دولت بر مبنای قرائن و امارت موجود از جمله وسائل و تجهیزات مورد استفاده در ارتکاب جرم، حجم و ارزش کالای مکشوفه احراز نماینده یا احتمال قوی دهند که جرم در یکی از وضعیت‌های زیر واقع گردیده است، مکلفند این موضوع را با ذکر قرائن و امارات مزبور برای انجام اقدامات قانونی به مقام قضائی اعلام نمایند.

همچنین وکلای ملت ماده 34 لایحه مذکور را برای تامین نظر شورای نگهبان به تصویب رساندند که در این ماده آمده است، وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی موظف هستند با هماهنگی مرجع ذیصلاح قضایی، خود یا بنا بر اعلام دستگاه کاشف، شبکه‌های اصلی، گروه‌های سازمان‌یافته قاچاق کالا و ارزش و دارایی‌های آنها را شناسایی و اقدام به تشکیل پرونده و تکمیل تحقیقات نمایند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها