امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۸:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38178
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 163
مصطفی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس خاطرنشان کرد: طی یک ماه اخیر فردی با گروه خونی نادر در تهران شناسایی شد که آنتی‌ژن e را ندارد و ...

مصطفی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس خاطرنشان کرد: طی یک ماه اخیر فردی با گروه خونی نادر در تهران شناسایی شد که آنتی‌ژن e را ندارد و دومین نفر در ایران است که چنین گروه خونی دارد.

وی گفت: معمولاً از هر 10 هزار نفر در جمعیت 6 نفر دارای این نوع گروه خونی هستند که فقط از خود یا افرادی دارای گروه خونی R2R2 یا گروه خونی O می‌توانند خون دریافت کنند.

رئیس آزمایشگاه مرجع و انجماد خون سازمان انتقال خون در پاسخ به اینکه تاکنون چند نوع گروه خونی نادر در کشور کشف شده خاطرنشان کرد: طی سه چهار سال اخیر 10 گروه خونی نادر در کشور شناسایی شده است.

وی ادامه داد: همچنین از بین 15 هزار نفر که خون آنها در آزمایشگاه مرجع تحت بررسی قرار گرفته اطلاعات 750 اهدا کننده نادر در بانک احیای خون ثبت شده است و نزدیک به 140 واحد خونی نادر در دمای منفی 80 درجه فریز و ذخیره شده است.

به گزارش فارس،‌اگر گروه خونی مشابه افراد در جمعیت بین 5 تا 10 هزار نفر دیده نشود جزو گروه خونی نادر و اگر بین 2 تا 3 میلیون نفر دیده نشود گروه خونی بسیار نادر محسوب می‌شود. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها