امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۲:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38193
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پیشاور، گروه شبه‌نظامی «تحریک طالبان پاکستان» رهبر طالبان پنجابی را به علت حمایت از ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پیشاور، گروه شبه‌نظامی «تحریک طالبان پاکستان» رهبر طالبان پنجابی را به علت حمایت از مذاکره با دولت برکنار کرد.

«شاهدالله شاهد» سخنگوی طالبان پاکستان با اعلام خبر برکناری «عصمت‌الله معاویه» رهبر طالبان پنجابی گفت: شورای مرکزی طالبان تصمیم به برکناری رهبر طالبان پنجابی گرفته است که این تصمیم قطعی است و تغییری نخواهد کرد.

این تصمیم در نشست شورای مرکزی طالبان به ریاست «حکیم‌الله محسود» اتخاذ شد.

هدف از برگزاری این نشست، بررسی واکنش گروه‌های مختلف وابسته به طالبان به پیشنهاد مذاکره «نواز شریف» نخست وزیر این کشور بود.

حکیم الله محسود بعد از پایان این اجلاس ضمن برکناری عصمت الله معاویه اعلام کرد: رهبر طالبان پنجابی نماینده تحریک طالبان پاکستان نیست.

وی افزود: به زودی شورای طالبان رهبر جدید طالبان پنجابی را مشخص می‌کند.

محسود همچنین در این جلسه به همه شبه‌نظامیان دستور داد تا از تماس با معاویه خودداری کنند.

عصمت الله معاویه با استقبال از پیشنهاد صلح نواز شریف اعلام کرده بود که مذاکره بین طالبان و دولت پاکستان موجب صلح و ثبات پایدار در کشور می‌شود.

با این حال، عصمت الله معاویه در بیانیه‌ای اعلام کرد که تحریک طالبان پاکستان نمی‌تواند وی را برکنار کند زیرا طالبان پنجابی تحت سرپرستی طالبان پاکستان فعالیت نمی‌کند.

وی افزود: من از جانب طالبان پاکستان به عنوان رهبر طالبان پنجابی انتخاب نشدم که به دستور آنان کنار گذاشته شوم علاوه بر آن طالبان پنجابی خود دارای یک شورای مرکزی هستند که این شورا درباره همه چیز تصمیم می‌گیرد.

برخی کارشناسان بر این باورند که این اقدام نشان از افزایش شکاف و اختلاف بین گروه‌های مختلف طالبان برای ورود به روند صلح و مذاکره با دولت جدید پاکستان است.  
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها