امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۶:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38198
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کشته شدن یکی از امرای جبهة النصرة در «درعا»، ورود نماینده عالی خلع سلاح در سازمان ملل به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کشته شدن یکی از امرای جبهة النصرة در «درعا»، ورود نماینده عالی خلع سلاح در سازمان ملل به سوریه و انتقال سلاح‌های شیمیایی از لیبی به سوریه طی چندماه اخیر از جمله خبرهای امروز سوریه است.

یکی از امرای «جبهة النصرة» در «درعا» کشته شد

پایگاه خبری «بریکینگ نیوز» نوشت: «ابوالحارث الفلسطینی» یکی از سرکردهای جبهة النصرة در «اللجاة» واقع در «درعا» کشته شد.

مواد شیمیایی دیده شده در «ریف دمشق» از لیبی آمده است

منابع آگاه رسانه‌ای اعلام کردند که سرویس‌های اطلاعاتی روسی و غربی که فهرستی از سلاح‌های شیمیایی در اختیار دارد که ویژگی‌های این سلاح‌ها با سلاح‌های شیمیایی که در دهه 90 به قذافی داده شد تطابق دارد واکنون تردیدهایی در خصوص انتقال این سلاح‌ها در ماه‌های اخیر به سوریه وجود دارد

اطلاعات در این زمینه می‌تواند با درخواست هیئت حقیقت‌یاب سازمان ملل از شورای امنیت برای بررسی تصاویر ماهواره‌ای که این شورا در اختیار دارد، تکمیل شود و هویت مسئولان بمباران با مواد شیمیایی ریف دمشق فاش شود. 

روزنامه السفیر نیز نوشت: آمریکا و روسیه توافق کرده‌اند که بحران شیمیایی سوریه را مهار کنند.

ورود نماینده عالی خلع سلاح در سازمان ملل به سوریه

«آنجیلا کاین» نماینده عالی خلع‌ سلاح در سازمان ملل، دیروز شنبه وارد دمشق شد تا درباره راه‌های تحقیق درباره سلاح‌های شیمیایی استفاده شده در دمشق با دولت سوریه گفت‌وگو کند.

وی دیروز بدون شرکت در هیچ کنفرانس خبری، وارد هتل «فور سیزنر» دمشق شد.

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که کاین، از دولت سوریه خواهد خواست که به کارشناسان سازمان ملل حاضر در این کشور اجازه دهد تا در منطقه ریف تحقیق و صحت یا عدم صحت اتهامات وارده به دولت را بررسی کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها