امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38202
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از  خبرگزاری آلمان، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان مخالفت خود را با اقدام نظامی علیه دولت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از  خبرگزاری آلمان، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان مخالفت خود را با اقدام نظامی علیه دولت سوریه اعلام کرد.

«اشتفان زایبرت» سخنگوی دولت در این مورد گفت: «ما راهکاری نظامی را در این زمینه دنبال نمی‌کنیم و اعتقادی نداریم که اقدام نظامی از خارج از سوریه بتواند مشکل این کشور را حل کند. به جای این باید در این کشور به دنبال راه حل سیاسی بود.»

این در حالی است که «چاک هیگل» وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که پنتاگون منتظر دستور رئیس‌جمهور این کشور است و در صورت صدور حکم وی، به سوریه حمله خواهند کرد. 

«جان کری» وزیر خارجه آمریکا نیز در تماس با همتای سوری‌اش، صدور مجوز بازرسی کارشناسان سازمان ملل از منطقه حادثه‌دیده «الغوطه» را خواستار شد.

نیروی دریایی آمریکا در صدد است حضور خود در مدیترانه را با چهار کشتی مسلح به موشک کروز افزایش دهد و برای حمله احتمالی علیه سوریه آماده می‌شود.

چهارشنبه هفته گذشته مخالفان دولت سوریه با انتشار تصاویری از حمله شیمیایی به منطقه «غوطه» در حومه دمشق، دولت را به انجام این حمله متهم کردند.

این در حالی است که مقامات مختلف سوری این ادعا را قویا رد کرده و آن را فضاسازی مخالفان همزمان با ورود بازرسان سازمان ملل به سوریه خوانده‌اند. بازرسان سازمان ملل به سرپرستی «اکه سلستروم» سوئدی به سوریه رفته‌اند تا منطقه «خان‌العسل» و دو منطقه دیگر را که در چند ماه گذشته هدف حمله شیمیایی مخالفان قرار گرفته، بررسی کنند.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار