امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۶:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38215
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 54
علی اصغر مصلح، پژوهشگر فلسفه و عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ...

علی اصغر مصلح، پژوهشگر فلسفه و عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره اثر در دست نگارش خود در زمینه فلسفه فرهنگ اظهار داشت: در این اثر تلاش کردم تا مرحوم علامه طباطبایی را با نظریات مختلفی که داشتند در زمینه فلسفه فرهنگ مورد بحث قرار دهم.

وی با اشاره به اینکه مرحوم علامه در حوزه فلسفه فرهنگ مبحث مستقیمی نداشتند اما در این کتاب من سعی کردم مباحث ایشان را به این حوزه نزدیک و از آنها استفاده کنم، افزود: بنابراین مباحث، استنباط‌های من بوده که می‌تواند مبنایی برای طرح بحث در این زمینه باشد.

مصلح یادآور شد: ناشر این اثر هنوز مشخص نشده است اما تا چند ماه آینده که نگارش کتاب تمام شد ناشر را مشخص می‌کنم.

این استاد فلسفه دانشگاه علامه از استقبال مناسب از کتاب «هگل» خود صحبت کرد و گفت: چاپ نخست این کتاب در حال اتمام است و خوشبختانه استقبال از این اثر خوب بوده است. هگل اهمیت بسیاری در فلسفه اروپا دارد چرا که فیلسوفی است که سیر تفکر اروپا را در نظام فکری مشخصی مستحکم ساخته است.

مصلح با تأکید بر اینکه یک هفته‌ای می‌شود کتاب «فلسفه میان فرهنگی و عالم معاصر» وی توسط انتشارات حکمت به بازار چاپ روانه شده، توضیح داد: ‌این اثر نیز مجموعه مقالاتم از یک سمینار در زمینه فلسفه میان فرهنگی است.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها