امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۰:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38216
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از ستاد خبری چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت، حمید پورآذری کارگردان و مدرس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از ستاد خبری چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت، حمید پورآذری کارگردان و مدرس تئاتر با ادامه داد: قطعاً هنرمندان ما پس از گذشت 34 سال از انقلاب اسلامی ایران با خطوط قرمز به ویژه در بخش نگارش نمایشنامه آشنایند و بهتر است برای خارج شدن از مرزهای کلیشه‌ای کمی ممیزی را کمرنگ‌تر کرده و به هنرمندان اعتماد کرد.
پورآذری با اشاره به لزوم هدفمندسازی جشنواره تئاتر مقاومت به ویژه با هدف جذب مخاطب جوان تصریح کرد: نفس برگزاری جشنواره تئاتر مقاومت هم با مضامینی که بی‌شک بخشی از سال‌های زندگی همه ما بوده قابل تقدیر است اما بخشی از بودجه جشنواره باید با هدف سرمایه‌‌گذاری معنوی و هنری بلند مدت صورت گیرد.
وی افزود: مثلاً جشنواره تئاتر مقاومت باید به رسالت تبلیغاتی خود بها  دهد؛ آن هم از طریق سرمایه‌گذاری کلان، ارائه ابزار و امکانات لازم و برخی ساختارشکنی‌ها که در فرار از کلیشه میسر می‌شود.
پورآذری موضوعات قابل پرداخت در حوزه تئاتر مقاومت را بی‌شمار دانست و بیان کرد: شاید این روزها کمی با مشکل متن مواجهیم که تئاتر دفاع مقدس و مقاومت درگیر تکرار شده است و این در حالیست که موضوعات قابل پرداخت در این زمینه بی‌شمارند و تنها نگاه خلاقانه نمایشنامه‌نویسان را طلب می‌کند.
این کارگردان تئاتر در پایان گفت: اهمیت تئاتر بیشتر از آن است که برگزاری جشنواره‌ها به نقد کشیده شوند و باید کمک کرد تا با پذیرش آثار خلاقانه و حمایت مالی و معنوی از آن فرصت اجرای عمومی هم به آثار داده شود تا تمام موضوعات انسانی در قالب تئاتر مقاومت در صحنه تئاتر بیش از پیش جلوه‌گری کند.

چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت (انقلاب و دفاع مقدس) در بخش‌های خیابانی، کودک و نوجوان و عروسکی از 10 تا 14 شهریور به میزبانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز در شهرستان تبریز و هفته اول مهرماه در بخش‌های صحنه‌ای و میهمان، به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و بنیاد فرهنگی روایت و با همکاری مرکز هنرهای نمایشی در تهران و به دبیری حسین مسافرآستانه برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها