امروز : سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 21
۰۵:۰۴
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38220
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، در پی حوادث اخیر در مصر و لغو تمام تلاش‌های گذشته برای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، در پی حوادث اخیر در مصر و لغو تمام تلاش‌های گذشته برای تدوین قانون اساسی جدید در این کشور پیش‌نویس جدیدی برای این قانون تهیه شده که امروز(یکشنبه) به کمیته تعدیل قانون اساسی ارائه شود.

بنابر این گزارش، ماده دوم قانون اساسی مصر از پیش از انقلاب این کشور بر بنا گذاشتن قوانین موضوعه بر اساس شریعت اسلامی تاکید داشت که در دوران حکومت اخوان تلاش شد این مسئله پررنگ شود.

بنابر این گزارش رئیس جمهور جدید مصر به کمیته مزبور توصیه کرده است که 32 ماده از قانون اساسی تعطیل شده در پی کودتای اخیر را لغو کند که از جمله آنها ماده 219 است که اسلامگرایان مصر در آن به تفسیر ماده دوم قانون پرداخته شده بود.

در پی این اقدام الازهر در اقدامی با تاکید بر اینکه «شریعت اسلامی» مسئله همه مصریان است، اعلام کرد: این مسئله تنها در یک گروه یا جماعت خلاصه نمی‌شود و باید همگان بر آن توافق داشته باشند و در آن مشارکت فعال داشته باشند.

این دانشگاه بزرگ اسلامی تاکید کرده است: الازهر درباره هویت اسلامی حکومت مصر در قانون اساسی معتقد است این مسئله فراتر از قانون اساسی و خارج از دایره گفت‌وگوها قرار می‌گیرد.

الازهر همچنین بر تعیین مواد قانون اساسی جدید مصر بر اساس مطالعات علمی و شرعی تاکید کرده است.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها