امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۷:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38229
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، چند روز پس از آنکه علی ربیعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی از مجلس رای اعتماد ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، چند روز پس از آنکه علی ربیعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی از مجلس رای اعتماد گرفت، در اقدامی غیر منتظره زمزمه‌ تغییرات در هیئت مدیره و دبیر کل اتاق تعاون ایران در رسانه‌ها منتشر شد.

تاکنون اخبار ضد و نقیض در این باره مطرح شده است، اما واقعیت این است که این تغییرات را افراد و اعضای هیئت مدیره به صورت مستقیم و غیرمستقیم تأیید می‌کنند.

ماشاءالله عظیمی مدیر عامل فعلی بانک توسعه تعاون و عضو هیئت مدیره اتاق ایران که زمزمه رئیس هیئت مدیره شدنش را برخی افراد فعال در این بخش تأیید می‌کنند، در اظهاراتی ضد و نقیض عنوان می‌کند: سمت هیئت مدیره افتخاری بوده و جابه‌جایی‌ها اهمیتی ندارد و اعضای هیئت مدیره در حال انجام تصمیمات داخلی هستند، اما باید به ثبت برسد.

این اظهارات نشان می‌دهد که تغییراتی در مسئولیت‌های اتاق تعاون ایجاد شده و تاکنون به ثبت یا تایید رسمی نرسیده است.

وی در تناقضی آشکار با رد تغییر دبیرکل و رئیس هیئت مدیره اتاق تأکید می‌کند: اعضا تصمیم گرفتند که سمت هیئت مدیره هر 6 ماه یکبار جابه‌جا شود.

حال این سؤال مطرح است که اگر تغییرات ایجاد شده و قانونی است، چرا ضد و نقیض تأیید و رد می‌شود و اگر انجام نشده است چرا به صورت تلویحی آن را تأیید می‌کنند؟

همچنین در این باره داریوش پاک‌بین دبیرکل فعلی اتاق تعاون با بیان اینکه تاکنون اتفاق قانونی نیفتاده است، از این موضوع ابراز بی‌اطلاعی می‌کند.

وی معتقد است: تغییر دبیرکل و رئیس هیئت مدیره اتاق تعاون باید در جلسه هیئت مدیره تصمیم‌گیری شود و ظرف 40 روز گذشته هیچ جلسه‌ای برگزار نشده است و تا روزی که روزنامه رسمی داریم، دبیرکل هستم.

شواهد و قرائن نشان می‌دهد تغییراتی در هیئت مدیره و دبیرکلی اتاق تعاون ایجاد شده و دبیرکل فعلی نیز آن را تأیید می‌کند اما آن را قانونی نمی‌داند.

همچنین بهمن عبدالهی رئیس فعلی هیئت مدیره اتاق تعاون در گفت‌وگو با فارس در خصوص تغییرات در هیئت مدیره و دبیرکل اتاق تعاون ایران، معتقد است: به نظر می‌رسد به صورت ظاهری و صوری اسناد و مدارکی آماده  و شکل قانونی به یک موضوع غیرقانونی داده شده است این در حالی است که فرایند انجام این کار، غیرقانونی بوده است که متأسفانه چنین شرایطی حاکم شده است.

وی تاکید می‌کند: از آخرین جلسه هیئت مدیره اتاق تعاون حدود یک ماه و نیم می‌گذرد و آخرین نشست مربوط به 9 تیرماه سال جاری بوده است و طبق اساسنامه باید هر ماه یکبار جلسه برگزار شود و پس از این تاریخ جلسه رسمی برگزار نشده و روال کار اینگونه است که مطالب و موضوعات باید قبلاً در دعوت‌نامه برای اعضا ارسال شود که توسط رئیس هیئت مدیره تأیید می‌شود.

به گزارش فارس تغییرات در حالی صورت گرفته است که به گفته قائم مقام سابق وزارت تعاون کار و رفاه صورت جلسه اعضای هیئت مدیره توسط انجمن نظارت بر تعاون تایید شده و روند ظاهری کار قانونی به نظر می‌رسد.

دوستعلی عنوان می‌کند: این انجمن وظیفه‌اش این است وقتی هیئت مدیره صورت‌جلسه‌ای می‌فرستد  این صورت جلسه را بررسی کند و در این مورد 6 نفر از اعضای هیئت مدیره برگه صورت جلسه را امضا کردند. ظاهر کار قانونی است، اما از اینکه در بطن آن چه بوده است خبری ندارم.

با این حال وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی دستور پیگیری و رسیدگی به تغییرات اتاق تعاون را داده است و باید منتظر ماند و دید که آیا هیئت مدیره همچنان در سیطره افراد دولتی خواهد ماند یا رویکردی بر اساس چشم انداز قانون و اهداف بالادستی به منظور ارتقا این بخش  گرفته خواهد شد.
انتهای پیام/آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها