امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38239
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دخیل ‌عباس زارع‌زاده نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دخیل ‌عباس زارع‌زاده نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در نطق میان ‌دستور خود در صحن علنی اظهار داشت: آمریکا به دنبال بحران‌آفرینی در منطقه خاورمیانه، به ویژه سوریه است و به مسئولان کشورهای مختلف در خاورمیانه توصیه می‌کنم تا با اتخاذ مواضع اصولی و روشن مانع اقدامات نابخردانه شوند.

وی حضور مردم در انتخابات 24 خرداد را نشان دهنده تبعیت مردم از ولایت دانست و افزود: امیدواریم دولت در ادامه کار خود حماسه اقتصادی را محقق کند و از همکاران مجلس که در شکل‌گیری دولت با رعایت اصول و ارزش‌ها رفتار کرده‌اند، تشکر می‌کنم.

عضو کمیسیون شورای مجلس خطاب به رئیس‌ جمهور خاطرنشان کرد: امیدواریم آقای روحانی برای معرفی وزرای باقیمانده خطوط قرمز مجلس را مورد توجه قرار دهد و با عمل به اعتدال، امور را با تدبیر اداره کند و در راستای تهاجم فرهنگی که رهبری سال‌هاست بر مقابله با آن تأکید دارند، دولت تدبیر و امید با مظاهر آن برخورد کند و جامعه اسلامی را نجات دهد.

زارع‌زاده با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود تصریح کرد: امروز مهم‌ترین مشکل استان یزد بی‌آبی است و کاهش سهمیه آب استان از سرچشمه‌های کوهرنگ و عدم برخورد جدی مسئولان با حمله‌کنندگان به خطوط انتقال آب، سلامت مردم را در منطقه یزد در خطر قرار داده است، در حالی که استان یزد سال‌هاست که خوراک کارخانه‌های فولاد اصفهان را تأمین می‌کند، اما مردم یزد هیچ وقت به انتقال سنگ آهن از این استان اعتراض نکرده‌اند.

وی با درخواست وزیر نیرو برای برخورد با خسارت‌زنندگان به خطوط انتقال آب کوهرنگ به یزد، خواهان اجرای عدالت شد و در مورد شرایط حوزه انتخابیه‌اش، گفت: متأسفانه در تقسیمات توسعه با وجود قانون اساسی، عدالت مورد غفلت بوده است و بر اثر وجود رانت‌ها استان یزد به صورت دو قطبی در شمال توسعه یافته و در جنوب محروم باقی مانده است.

نماینده یزد با بیان اینکه برخی شهرستان‌ها در استان یزد هنوز از گاز و جاده محروم هستند، ادامه داد: در تقسیم حوزه‌های جمعیتی هم در مورد تعداد نمایندگان بی‌عدالتی وجود دارد، استان یزد با وجود پراکندگی جمعیت تنها چهار نماینده دارد که بعد از رحلت آقای یحیی‌زاده در حال حاضر مجمع نمایندگان تنها سه عضو دارد. از دولت درخواست می‌کنیم که این موضوع را مورد توجه قرار دهد.

زارع‌زاده در پایان خواستار تعیین و اعزام هیئتی برای بررسی مشکلات استان یزد از رئیس مجلس شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها