امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۶:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3825
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۳
تعداد بازدید: 198
احمد نعمت‌بخش در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اعلام نرخ تورم 5 مدل خودرو از سوی بانک مرکزی ...

احمد نعمت‌بخش در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اعلام نرخ تورم 5 مدل خودرو از سوی بانک مرکزی و شورای رقابت، اظهار داشت: این شاخص‌های تورم مورد قبول خودروسازان نیست، چطور ممکن است شاخص تورم بخش صنعت در سال 91 نسبت به سال 90 با رشد 54 درصدی همراه باشد و در مقابل، شاخص تورم خودروها 52 درصد محاسبه شود؟

وی توضیح داد: قیمت ارز طی یک سال گذشته، سه برابر شده و قیمت تمام شده تولید خودرو نسبت به کل صنعت افزایش بیشتری را داشته است.

نعمت‌بخش از مسئولان بانک مرکزی خواست تا در مورد نرخ تورم بخش خودرو شفاف‌سازی کنند، زیرا نرخ تورم واقعی بیشتر از رقم اعلام شده است.

وی با بیان اینکه در مورد قیمت‌گذاری خودرو به وزیر صنعت نامه ‌زده‌ایم، گفت: در این نامه خواستیم تا قیمت خودرو بر مبنای قیمت‌های واقعی محاسبه شود، زیرا قیمت فروردین 91 از نظر ما قیمت واقعی خودرو در آن زمان نبود.

وی ادامه داد: در آن موقع از ما خواستند تا برای همراهی با دولت به افزایش 6 درصدی قیمت خودرو راضی شویم و قیمت خودرو در فروردین 91 نیز بر همین مبنا شکل گرفت.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها