امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۵:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38267
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، هزاران تونسی با برگزاری تظاهراتی، استعفای دولت را خواستار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، هزاران تونسی با برگزاری تظاهراتی، استعفای دولت را خواستار شدند.

بر پایه این گزارش، تظاهرات‌کنندگان به سمت مقر مجلس ملی موسسان که از یک ماه پیش به دنبال ترور «محمد البراهمی» نماینده معارض تونس، معترضان در آنجا تحصن کرده و استعفای دولت به رهبری حزب اسلامی النهضه را خواستار هستند، حرکت کردند.

تظاهرات‌کنندگان فریاد می‌زدند «ملت خواهان فروپاشی نظام است»، «غنوشی رهبر النهضه قاتل است و باید کنار برود».

معارضان تونس امیدوار هستند که پس از گذشت بیش از 10 روز از آخرین تظاهرات بزرگ که در روز 13 اوت برگزار شد و ده‌ها هزار نفر در آن مشارکت داشتند، باز هم بتوانند تعداد زیادی از تظاهرات‌کنندگان را جمع کنند.

راشد الغنوشی، رهبر جنبش اسلام گرای النهضه روز پنجشنبه اعلام کرد که این حزب به طور اصولی با انحلال دولت موافق است تا گفت‌وگوهای ملی با مخالفان آغاز شود.

موافقت اصولی النهضه با انحلال دولت گامی به سوی حل بحران سیاسی در این کشور است که در پی ترور محمد البراهمی نماینده معارض برجسته در ماه گذشته وخیم شده است.

الغنوشی پس از تشکیل نشست با حسین العباسی، دبیر کل اتحادیه کل مشاغل در جمع خبرنگاران گفت: النهضه پیشنهاد اتحادیه مشاغل برای آغاز گفت‌وگوهای ملی را پذیرفت. حزب النهضه تاکنون با انحلال دولت ائتلافی این کشور که رهبری آن را این حزب برعهده دارد مخالف بود.

اتحادیه کل مشاغل تونس پیشنهاد داده است که با انحلال دولت کنونی تونس، دولت شایسته سالاری تشکیل شود و سپس مجلس موسسان به انجام وظیفه خود در تدوین قانون اساسی جدید این کشور ادامه بدهد.
اتحادیه کل مشاغل مدیریت حل اختلاف بین دولت و مخالفان در تونس را برعهده گرفته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار