امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38268
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 53
«یسری تعلیب»، نماینده سابق پارلمان مصر و از رهبران اخوان المسلمین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره آزادی ...

«یسری تعلیب»، نماینده سابق پارلمان مصر و از رهبران اخوان المسلمین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره آزادی «محمد حسنی مبارک» دیکتاتور سابق مصر را متمم اقدامات صورت گرفته در راستای بازگشت به دوران قبل از انقلاب 25 ژانویه و موفقیتی دیگر برای عناصر ضد انقلاب خواند.

این رهبر جماعت اخوان المسلمین در ادامه افزود: بعد از کودتا خونین شورای نظامی،‌اکنون ملاحظه می‌کنیم که مبارک از زندان آزاد شده است.

وی با بیان اینکه آزادی مبارک راه را برای بازگشت فساد به کشور باز می‌کند، زیرا ترس از مجازات را از بین می‌برد، افزود: آزادی مبارک نشان داد که سیاست اخوان المسلمین در یک سال گذشته درست بود.

این عضو برجسته حزب «آزادی و عدالت»، شاخه سیاسی جماعت اخوان المسلمین مصر با اشاره به تحولات اخیر کشورش گفت: نیروهای ضد انقلاب نه تنها علیه اخوان المسلمین توطئه کردند، بلکه در راستای بازگشت نظام سابق، علیه تمام کشور مصر نیز توطئه کردند.

تعلیب ادامه داد: این امر در لغو ماده «عزل سیاسی» در قانون اساسی نمود پیدا کرد که هم اکنون در حال تعدیل است. تا به این ترتیب زمینه برای بازگشت شخصیت‌های رژیم مبارک به عرصه سیاسی مهیا شود.

تعلیب با ستودن خواسته‌های مردمی مصر مبنی بر دستگیری دوباره مبارک و محاکمه وی، گفت: این مواضع خواسته‌های خوبی هستند، ولی سئوالی که مطرح می‌شود، این است که آیا به مردم اجازه انجام این کار داده می‌شود؟ یا اینکه این خواسته‌ها در حد تبلیغات رسانه‌ای خواهند ماند؟
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها