امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۷:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3827
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۳
تعداد بازدید: 126
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه محمد روسیدی (Rusydi)، رییس مطالعات مالی اسلامی در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه محمد روسیدی (Rusydi)، رییس مطالعات مالی اسلامی در بازار سرمایه استرالیا (ACIFS) در حاشیه پنجمین دوره بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی گفت: استرالیا مطالعاتی را بر روی بازارهای مالی اسلامی آغاز کرده است و در این زمینه از تجربیات ایران در بازار سرمایه اسلامی استفاده می‌کند.

وی در پاسخ به این پرسش که چه ابزاری در ایران بیشترین جذابیت را برای بازار سرمایه استرالیا داشته است، ابراز داشت: طی چند سال اخیر، بازار سرمایه ایران از انواع صکوک برای تامین مالی استفاده کرده است که این موضوع می‌تواند در استرالیا نیز مورد استفاده قرار گیرد.

روسیدی با بیان اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی، فرصت خوبی برای تبادل نظر متخصصان بازار سرمایه کشورهای اسلامی است، خاطرنشان کرد: ایران در حوزه بانکداری اسلامی پیشرفت خوبی را به دست آورده است و شرکت کنندگان در این دوره می‌توانند از نتایج آن بهره ببرند.

رییس مطالعات مالی اسلامی بازار سرمایه استرالیا ادامه داد: دولت استرالیا در سال‌های اخیر توجه ویژه به بازارهای مالی اسلامی داشته و در این زمینه برنامه ویژه را تدارک دیده است.

وی با تاکید بر اینکه حضور در این دوره آموزشی به همراه مباحث طرح شده، به کسب ایده‌های جدید کمک می‌کند، اظهار داشت: دانشی که از این دوره به دست می‌آید می‌تواند در استرالیا مورد استفاده قرار گیرد و مسوولان بورس استرالیا می‌توانند از آن برای بهبود شرایط خود کمک بگیرند.

روسیدی با بیان اینکه بازارهای اسلامی و سرمایه‌های اسلامی این روزها بحث داغ در تمام بازارهای مالی دنیا هستند، گفت: حضور در این دوره‌ها می‌تواند عاملی برای کسب دانش، جهت استفاده از این سرمایه‌ها باشد.

در پنجمین دوره بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی که توسط سازمان بورس و اوراق بهادار و با مشارکت بانک توسعه اسلامی برگزار می‌شود، بیش از 30 اندیشمند و متخصص مالی از 18 کشور حضور دارند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها