امروز : یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 23
۲۱:۴۶
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38273
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، "محمودرضا سجادی" سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه اعلام کرد که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، "محمودرضا سجادی" سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه اعلام کرد که مسکو سامانه‌های «آنتی-2500» را در ازای موشک‌های «اس-300» به تهران تحویل نداده است، ولی ایران حاضر است در صورت ارائه چنین پیشنهادی از خود انعطاف نشان خواهد داد.

سفیر ایران امروز در یک کنفرانس خبری در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران در این خصوص که آیا مقامات تهران حاضر به تحویل سامانه‌های «آنتی-2500» بجای «اس-300» هستند، یا خیر، گفت: مسئله اینجاست که ما تاکنون هیچ پیشنهاد مشخصی در این رابطه از طرف روسی دریافت نکرده‌ایم.

سجادی افزود: اگر سامانه دفاع ضدهوایی دیگری بجای «اس-300» وجود داشته باشد که بتواند حریم هوایی کشور ما را در برابر تهدیدات هوایی بطور کامل پوشش دهد، و اگر قیمت و زمان تحویل این تجهیزات هم مناسب باشد، ما حاضر به نشان دادن انعطاف هستیم.

پیش از این برخی رسانه‌های گروهی خبر داده بودند که مقامات مسکو در عرصه همکاری نظامی-فنی، چنین پیشنهادی را به طرف ایرانی مطرح کرده‌اند، ولی مقامات تهران این خبر را تکذیب کردند.

قرارداد مربوط به فروش سامانه‌های ضدموشکی «اس-300» روسی به ایران در اواخر سال 2007 بین دو طرف امضاء شد، ولی روسیه در سال 2010 در ارتباط با تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران، این قرارداد را لغو و از تحویل این تجهیزات نظامی به تهران خودداری کرد.

 

ایران در پاسخ به این اقدام از روسیه به مراجع قضایی بین المللی شکایت کرده و خواستار غرامتی معادل 4 میلیارد دلار از طرف روسی شده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار